Reklam

Reklam

passo
Tekin: “Milletimiz referandumda tokat atacak”

Tekin: “Milletimiz referandumda tokat atacak”

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu Gündem Özel programına CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin konuk olarak katıldı. Tekin gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Herkesin Regaip Kandilini tebrik ederek sözlerine başlayan Tekin, “Tüm Afyonkarahisarlı vatandaşlarımıza aracılığınızla sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Anayasa değişikliği sonrası iki başlılık olmayacak diyorlar. Mesela bir Valiyi düşünelim. Cumhurbaşkanı Valiyi atadı, sonra il başkanını […]

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu Gündem Özel programına CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin konuk olarak katıldı. Tekin gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Herkesin Regaip Kandilini tebrik ederek sözlerine başlayan Tekin, “Tüm Afyonkarahisarlı vatandaşlarımıza aracılığınızla sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Anayasa değişikliği sonrası iki başlılık olmayacak diyorlar. Mesela bir Valiyi düşünelim. Cumhurbaşkanı Valiyi atadı, sonra il başkanını da atadı. Cumhurbaşkanının atadığı bir il başkanı ve Vali olduğunda asıl o zaman yetki karmaşası ve iki başlılık yaşanır. O Vali’nin kapısına da kimse gitmez. Kimin işi düşerse il başkanına gider. Süreci kavram kargaşaları ile götürüyorlar. Fesihle yenileme aynı şey değil mi? Kelime oyunları ile milletin kafasını kurcalıyorlar. Milletimiz size referandumda tokat atacak” şeklinde konuştu.
“Gelin CHP’ye ve paketi geri çekiyoruz deyin”
“Bir seçim için sosyal barışımızı bozmaya kalkışmayın” diye iktidara seslenen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Çok korkuyor ve çekiniyorsanız gelin CHP’ye ve paketi geri çekiyoruz deyin. Biz bunu da anlayışla karşılarız. Bizim için önemli olan önce ülkemizdir. 30 il dolaştım. Milletimizin kararlı bir duruşu olduğunu gözlemledim” dedi.
“Referandumda hayırlı bir duruş sergileyin”
Tüm vatandaşlara seslenen Tekin, “Bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olursanız olun. Referandumda hayırlı bir duruş sergileyin. Sonra yine istediğiniz partiye oy verirsiniz. Bu bir parti tercihi değildir. Bu anayasa paketi memleketimiz için doğru değildir. Herkes hesap versin. Vatandaşlarımız devlete karşı tüm görevlerini yerine getiriyorlar. Siyasetçilerin ülkesini soymayacağı bir anayasa yapalım ve referandumda hayır diyelim” diye değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen CHP İstanbul Milletvekili yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Tekin’e çalışmalarında başarılar diledi.
Tekin, Gün FM Anı Defterine görüşlerini yazarak imzaladı.
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’e yayın esnasında CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan da eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır