passo
TEKNOFEST Birincisi AKÜBİOTEK Takımı

TEKNOFEST Birincisi AKÜBİOTEK Takımı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programı sezon finaliyle yayınlandı. Programa 48 bin 627 proje arasından ilk 100’e girerek kendi kategorisinde birinci olan 2023 TEKNOFEST Birincisi, Öğr. Gör. Tamer Aslan ile öğrenciler Dilek Sağlam ve Yağmur Kömürcü’den oluşan AKÜBİOTEK Takımı konuk oldu. AküBioTek, Öğr. Görevlisi Tamer Aslan danışmanlığında Biyomedikal Cihaz Teknolojisi […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programı sezon finaliyle yayınlandı. Programa 48 bin 627 proje arasından ilk 100’e girerek kendi kategorisinde birinci olan 2023 TEKNOFEST Birincisi, Öğr. Gör. Tamer Aslan ile öğrenciler Dilek Sağlam ve Yağmur Kömürcü’den oluşan AKÜBİOTEK Takımı konuk oldu.
AküBioTek, Öğr. Görevlisi Tamer Aslan danışmanlığında Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü öğrencileri Yağmur Kömürcü ve Dilek Sağlam ile birlikte 2022 yılında Afyon Meslek Yüksekokulu bünyesinde kuruldu.
“Temiz ve içilebilir su herkesin hakkı”
Programda bilgiler aktaran Aslan, AküBioTek’in “Temiz ve içilebilir su herkesin hakkı” sloganıyla yola çıkan takım üyelerinin içme suyu depolarında tespit ettikleri bir sorundan yola çıkarak projelerini geliştirdiklerini belirterek, “Takımımız geliştirdikleri prototip ile depolardaki suyun daima içilebilir kalmasını sağlamayı hedeflediler” dedi.
“Özbekistan’a davet edildik”
“Takımımız adına bir başka güzel gelişme ise uluslararası katılımcıların da bulunduğu yarışmada AküBioTek takımı Özbekistan Dışişleri Bakanlığınca düzenlenecek sempozyum için Semerkant’a davet edildi” diyen AküBioTek Takımından Dilek Sağlam, AküBioTek’in TEKNOFEST 2023 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sosyal İnovasyon kategorisinde 48 bin 627 proje arasından birinciliği göğüslediğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır