• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Terör insanlığın ortak belasıdır”
“Terör insanlığın ortak belasıdır”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda Ankara’da meydana gelen patlama değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldılar. “Bu tarz acı hadiselerin...
10 Ekim 2015 14:39
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda Ankara’da meydana gelen patlama değerlendirildi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldılar.
“Bu tarz acı hadiselerin bir daha hiç yaşanmamasını diliyorum”
Ankara’da düzenlenen Barış Mitingi öncesi meydana gelen patlamalarda 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı bilgisinin İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Hayatlarını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralılara ise acil şifalar temenni ediyoruz. Bu tarz acı hadiselerin bir daha hiç yaşanmamasını diliyorum. Geçtiğimiz Haziran seçimleri öncesi de Diyarbakır’da da acı hadiseler meydana gelmişti. Şimdi de 1 Kasım seçimi öncesi Ankara’da patlamalar meydana geldi. Herkes ülkemiz nereye gidiyor diye soruyor” diye konuştu.
“Yaşananlar çok acı”
Ankara’da barışa yönelik düzenlenen miting öncesi patlamalar yaşandığını belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Yaşanan insanlık dışı bir olaydır. Sözün bittiği noktadayız. Bu yaşananları izah etmek mümkün değil. Türkiye izlediği yanlış politikaların bugün ceremesini çekmeye başladı. Barış süreci diye adlandırılan sürecin aslında barış süreci olmadığı, silahlanmada yarış süreci olduğunu görmüş olduk. Birlikte yaşamak bir uzlaşı gerektirir. Türk toplumunun bu özelliği maalesef son zamanlarda yok edildi. Terör insanlığın ortak belasıdır. Bundan medet uman ülkeler terörü desteklemeye, olayların devam etmesi için ne gerekiyorsa devam ediyorlar. Bu ülkelerden bize dost olmayacağını biliyoruz. Ama bu şekilde davranmıyoruz. Yaşananlar çok acı. Milletimizin başı sağ olsun” şeklinde konuştu.
“Şu anda hepimiz ülkemizin yarınından umutsuzuz”
Nerede toplantı, miting ve gösteri yapılıyorsa orada güvenlik güçlerinin tedbir alması gerektiğini söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Olay yerinden yazılan tweetlerde bazı kişiler olay yerinde az sayıda polis bulunduğunu belirtmişler. Pek çok kuruluşun bir araya gelerek yaptığı bu mitinge yeterli sayıda güvenlik görevi gitmiyor. Bunun izahı olabilir mi? Ülkemiz nereye gidiyor? Terör dünyanın her yerinde olabilir. Ama güvenlik güçleri önlemek zorundadır. Bazı haber ajansları mitingde olay çıkacağına dair polise daha önceden ihbar olduğuyla ilgili haberler geçiyorlar. Ama buna rağmen yeterli sayıda güvenlik gücü olay yerinde yok. Şu anda hepimiz ülkemizin yarınından umutsuzuz. Maalesef kimsede umut kalmadı. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” diye değerlendirmede bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa