passo
“Terör insanlığın ortak belasıdır”

“Terör insanlığın ortak belasıdır”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda Ankara’da meydana gelen patlama değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldılar. “Bu tarz acı hadiselerin bir daha hiç yaşanmamasını diliyorum” Ankara’da düzenlenen Barış Mitingi öncesi meydana gelen patlamalarda 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı bilgisinin İçişleri Bakanlığı tarafından […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda Ankara’da meydana gelen patlama değerlendirildi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldılar.
“Bu tarz acı hadiselerin bir daha hiç yaşanmamasını diliyorum”
Ankara’da düzenlenen Barış Mitingi öncesi meydana gelen patlamalarda 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı bilgisinin İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Hayatlarını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralılara ise acil şifalar temenni ediyoruz. Bu tarz acı hadiselerin bir daha hiç yaşanmamasını diliyorum. Geçtiğimiz Haziran seçimleri öncesi de Diyarbakır’da da acı hadiseler meydana gelmişti. Şimdi de 1 Kasım seçimi öncesi Ankara’da patlamalar meydana geldi. Herkes ülkemiz nereye gidiyor diye soruyor” diye konuştu.
“Yaşananlar çok acı”
Ankara’da barışa yönelik düzenlenen miting öncesi patlamalar yaşandığını belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Yaşanan insanlık dışı bir olaydır. Sözün bittiği noktadayız. Bu yaşananları izah etmek mümkün değil. Türkiye izlediği yanlış politikaların bugün ceremesini çekmeye başladı. Barış süreci diye adlandırılan sürecin aslında barış süreci olmadığı, silahlanmada yarış süreci olduğunu görmüş olduk. Birlikte yaşamak bir uzlaşı gerektirir. Türk toplumunun bu özelliği maalesef son zamanlarda yok edildi. Terör insanlığın ortak belasıdır. Bundan medet uman ülkeler terörü desteklemeye, olayların devam etmesi için ne gerekiyorsa devam ediyorlar. Bu ülkelerden bize dost olmayacağını biliyoruz. Ama bu şekilde davranmıyoruz. Yaşananlar çok acı. Milletimizin başı sağ olsun” şeklinde konuştu.
“Şu anda hepimiz ülkemizin yarınından umutsuzuz”
Nerede toplantı, miting ve gösteri yapılıyorsa orada güvenlik güçlerinin tedbir alması gerektiğini söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Olay yerinden yazılan tweetlerde bazı kişiler olay yerinde az sayıda polis bulunduğunu belirtmişler. Pek çok kuruluşun bir araya gelerek yaptığı bu mitinge yeterli sayıda güvenlik görevi gitmiyor. Bunun izahı olabilir mi? Ülkemiz nereye gidiyor? Terör dünyanın her yerinde olabilir. Ama güvenlik güçleri önlemek zorundadır. Bazı haber ajansları mitingde olay çıkacağına dair polise daha önceden ihbar olduğuyla ilgili haberler geçiyorlar. Ama buna rağmen yeterli sayıda güvenlik gücü olay yerinde yok. Şu anda hepimiz ülkemizin yarınından umutsuzuz. Maalesef kimsede umut kalmadı. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” diye değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır