passo
Tezcan: ‘Erdoğan yoruldu, emekliye ayrılmalı’

Tezcan: ‘Erdoğan yoruldu, emekliye ayrılmalı’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Afyonkarahisar’da yaptığı ziyaretlerde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yorulduğunu belirterek ’Artık yoruldu. Emekliye ayrılması lazım’ dedi. Afyonkarahisar programında Türk-İş İl Temsilciliği ziyareti ile başlayan Bülent Tezcan Parti İl Binasında basın toplantısı düzenledi. Daha sonra Gün FM’de canlı yayına katılan Tezcan Afyon Baro Başkanlığı ziyareti sonrası son olarak Kanal3 […]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Afyonkarahisar’da yaptığı ziyaretlerde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yorulduğunu belirterek ’Artık yoruldu. Emekliye ayrılması lazım’ dedi.
Afyonkarahisar programında Türk-İş İl Temsilciliği ziyareti ile başlayan Bülent Tezcan Parti İl Binasında basın toplantısı düzenledi. Daha sonra Gün FM’de canlı yayına katılan Tezcan Afyon Baro Başkanlığı ziyareti sonrası son olarak Kanal3 televizyonunu ziyaret etti.
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın canlı yayın konuğu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Ülke ekonomik sıkıntılar altına boğuluyor. Dolar 5 liraya yaklaştı. İşsizlik 6 milyona ulaştı. Çiftçi, esnaf, işveren, işçi herkes gelecek kaygısı içinde. Bizim iktidarımızda bunlara son vereceğiz. Çiftçiye mazot 3 liradan verilecek. En düşük emekli maaşı bin 500 lira olacak şu anda emekli olanlar 800/900 lira maaş alıyor. Bu maaşla geçinmek mümkün mü Allah aşkına. Emekliler Ramazan ve Kurban Bayramında 1000 lira değil maaşları kadar ikramiye alacak. Asgari ücret net şu an 1600 lira, biz 2 bin 200 lira yapacağız. Geliri olmayan her aileye aylık bin lira yardım yapılacak. Gençlere ulaşım, yurt ve burs imkanı sağlayacağız. Kadınlara sahip çıkacağız. Kadın cinayetleri olmayacak” dedi.
“Halkımız da CHP’yi 24 Haziran da iktidar yapacak”
İktidarın ve cumhurbaşkanı Erdoğan’ın artık yorulduğunu söyleyen Bülent Tezcan, “Erdoğan artık emekli olmalı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda olmazsa bile ikinci turda Muharrem İnce cumhurbaşkanımız olacak. Halkımız da CHP’yi 24 Haziran da iktidar yapacak.Biz 5 temel sorunu tespit ettik.Dış politika,ekonomi,eğitim,toplumsal barış ve demokrasi konularında çözümlerimiz de net ve belli. Bir yılda 4 milyon kişiye istihdam sağlayacağız. Üreteceğiz ve adilce paylaşacağız” diye konuştu.
“Türkiye’nin geldiği durum ortada”
Partili ve taraflı cumhurbaşkanı ile Türkiye’nin geldiği durum ortada diyen Bülent Tezcan, “Bakın biz cumhurbaşkanın tarafsız ve parti ile bağının da kesilmesinden yanayız. Bizim adayımız Muharrem İnce adaylığını açıkladığı anda parti rozetini Genel Başkanımıza teslim ederek Türk Bayraklı rozetini taktı. Cumhurbaşkanı bir kesimin değil Türkiye Cumhuriyetinin cumhurbaşkanı olması lazım ve herkesi de kucaklaması gerekir” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın Afyonkarahisar programına CHP İl Başkanı Savaş Erdoğan ile Milletvekili Adayları Burcu Köksal, Ahmet Hakan Uyan, İsmihan Nergiz ve Ramazan Akgöz eşlik ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır