passo
“Tırnak yiyenleri merkezimize bekliyoruz”

“Tırnak yiyenleri merkezimize bekliyoruz”

Gün FM’de yayınlanan Ayak Sağlığımız programına İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi’nden Podolog Anka Tülay Kıran konuk oldu. Kıran programda tırnak yeme konusunda bilgiler verdi. “Günümüzde sık rastlanılan kökeni psikolojik strese bağlı bir durum olan tırnak yemeye tıp dilinde Onikofaji denir” diyen Podolog Anka Tülay Kıran, “Tırnak ve kenarlarındaki etin çiğnenmesi, kopartılması, kemirilmesi, derinin ısırıldığı duruma ise […]

Gün FM’de yayınlanan Ayak Sağlığımız programına İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi’nden Podolog Anka Tülay Kıran konuk oldu. Kıran programda tırnak yeme konusunda bilgiler verdi.
“Günümüzde sık rastlanılan kökeni psikolojik strese bağlı bir durum olan tırnak yemeye tıp dilinde Onikofaji denir” diyen Podolog Anka Tülay Kıran, “Tırnak ve kenarlarındaki etin çiğnenmesi, kopartılması, kemirilmesi, derinin ısırıldığı duruma ise Dermatofaji denir. Bir dönem sonra tırnak etlerinde ve kenarlarında kanama ve enfeksiyon oluşarak derinin bütünlüğünün bozulmasıyla en sık rastlanılan siğil, dolama ve tırnak eti hastalıklarının oluşumu gözlenir” şeklinde konuştu.
İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi’nden Podolog Anka Tülay Kıran tırnak yeme alışkanlığı olanları merkezlerine davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır