passo
“Tırnakların medikal bakımı ile estetik bakımı farklıdır”

“Tırnakların medikal bakımı ile estetik bakımı farklıdır”

Gün FM’de yayınlanan Ayak Sağlığımız programına İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi Yetkilisi Podolog Anka Tülay Kıran konuk oldu. Programda medikal el, ayak ve tırnak bakımı konuşuldu. Tırnakların medikal bakımı ile estetik bakımının birbirinden çok farklı olduğunu belirten Kıran, “Kalın tırnakların normal tırnak seviyesine getirilmesi mekanik ve medikal bir işlemdir. Burada özellikle tırnak altına yerleşmiş mantar, nasır […]

Gün FM’de yayınlanan Ayak Sağlığımız programına İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi Yetkilisi Podolog Anka Tülay Kıran konuk oldu. Programda medikal el, ayak ve tırnak bakımı konuşuldu.
Tırnakların medikal bakımı ile estetik bakımının birbirinden çok farklı olduğunu belirten Kıran, “Kalın tırnakların normal tırnak seviyesine getirilmesi mekanik ve medikal bir işlemdir. Burada özellikle tırnak altına yerleşmiş mantar, nasır ve deri bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilmelidir. Problem olduğunun görülmesi durumunda kişinin ilgili birim olan cilt doktoruna yönlendirilmesi gerekir” diye konuştu.
“Deride kuruma ile sık karşılaşılır”
Özellikle deride kuruma, çatlama, pul pul deri döküntüleri ile sık karşılaşıldığını belirten Kıran, “Kişide tıbbi bir sorun yoksa peeling, maskeler ve özel hazırlanma, bakım ve yapılandırıcı kremler ile estetik bakımı tıpkı cilde uyguladığımız gibi el ve ayaklara da uygulanmaktadır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır