passo
Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin çalışmaları konuşuldu

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin çalışmaları konuşuldu

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve AMATEM Sorumlu Hekimi Psikiyatri Uzmanı Dr. Adnan Atalay konuk olarak katıldı. Atalay programda Toplum Ruh Sağlığı Merkeziyle ilgili bilgiler verdi. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin ilimizde eğitimli ve deneyimli bir ekiple hizmet verdiğini kaydeden Atalay, “2011 yılında Sağlık Bakanlığı’nın Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı hazırlandı […]

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve AMATEM Sorumlu Hekimi Psikiyatri Uzmanı Dr. Adnan Atalay konuk olarak katıldı. Atalay programda Toplum Ruh Sağlığı Merkeziyle ilgili bilgiler verdi.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin ilimizde eğitimli ve deneyimli bir ekiple hizmet verdiğini kaydeden Atalay, “2011 yılında Sağlık Bakanlığı’nın Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı hazırlandı ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri açılmaya başlandı. Bu merkezlerin amacı ağır ruh sağlığı bulunan bireylerin hastaneye yatırılmalarını önlemek, yeti yitimini asgari seviyeye çekmek ve işlev iyileşmesi sağlamak amacıyla biyolojik ve psikososyal müdahaleler sunulmasıdır. Ağır ruh sağlığı sorunu bulunan yakınlarına bakan aileler için destek ve psikoeğitim de yine merkezimizde verilmektedir. İlimizde İl Sağlık Müdürlüğü karşısı, Diş Hastanesi yanında hizmet vermekteyiz” diye konuştu.

“Hastaların ilaçlarının takibi ve düzenlenmesini yapıyoruz”

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde ilimizde yaşayan psikotik bozukluk ve duygu durum bozukluğu mevcut hastaların ayaktan ve düzenli tedavilerini sağladıklarını belirten Psikiyatri Uzmanı Dr. Adnan Atalay, “Hastaların ilaçlarının takibi ve düzenlenmesini yapıyoruz. Sosyal faaliyetlere katılımı ile günü faydalı ve etkileşim içerisinde geçirmelerini sağlıyoruz. Hastaneye yatış sıklıklarını azaltmayı amaçlıyoruz. Öz bakım, hijyen, iletişim, sağlık ve beslenme konularında eğitimler veriyoruz. Ailelere hastalıkla baş etme ile ilgili yol gösteriyoruz. Hastaların sosyal haklarına ilişkin gerekli bilgilendirme ve yönlendirme yapmak da bizim sorumluluğumuzdadır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır