passo
Toptaş: “Başbakan toplumu kamplaştırıyor”

Toptaş: “Başbakan toplumu kamplaştırıyor”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. “18 Mart’ta TBMM’nin toplanmasını çok önemsiyoruz” TBMM’nin 18 Mart’ta toplanması için parti olarak bir önerge verdiklerini belirten CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, “Diğer iki muhalefet partisi de önergemize destek veriyor. 18 Mart’ta TBMM’nin toplanmasını çok önemsiyoruz. Bugüne kadar hiçbir saklanacak yeri kalmamasına rağmen […]

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.

“18 Mart’ta TBMM’nin toplanmasını çok önemsiyoruz”

TBMM’nin 18 Mart’ta toplanması için parti olarak bir önerge verdiklerini belirten CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, “Diğer iki muhalefet partisi de önergemize destek veriyor. 18 Mart’ta TBMM’nin toplanmasını çok önemsiyoruz. Bugüne kadar hiçbir saklanacak yeri kalmamasına rağmen Hükümet olan biteni halkın gözünden kaçırmaya, seçime kadar saklamaya çalışıyor. Ortada çok ciddi yolsuzluk iddiaları, rüşvet iddiaları var. Ortada ayakkabı kutularından çıkan paralar, evlerden çıkan kasalar var. Hükümet bunlar yokmuş gibi bizleri seçime götüremez. Bakanlar hakkında hazırlanan fezlekeler daha önce Meclis’e gelmişti. Meclis Başkanlığı geri gönderdi. Şimdi o fezlekeler yeniden geldi. Bu fezlekelere bakmamız, görmemiz lazım. Seçimde oy kullanacak insanlarımızın bu kişilerin ne yaptığını görmeleri lazım. Kimin ne yaptığının ortaya çıkması lazım. Hükümet bunu saklamak istiyor. Bunlar daha buzdağının görünen kısımları. Bu olup biteni toplumun gözünün önüne sereceğiz. Bu ülkenin kaynaklarını, emekçinin hakkını soyan bir sistemi sorgulayacağız. Bu fezlekelerin bir an önce TBMM’de okunması gerekiyor” diye konuştu.

“Genel Başkanımız geçtiğimiz iki yılda 3-4 sefer ilimizi ziyaret etti”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilimizi çok sevdiğini söyleyen Milletvekili Toptaş, “Genel Başkanımız geçtiğimiz iki yılda 3–4 sefer ilimizi ziyaret etti. Afyon’da seçim çalışmalarına destek olması ve halkımıza moral vermesi açısından Genel Başkanımızın mitingini çok önemsiyoruz. Bizler Genel Başkanımızın mitingine hazırlanıyoruz” dedi.

“Yüzde 51 senin askerin mi?”

Başbakan’ın daha önce yüzde 51’i evinde zor tutuyorum dediğini hatırlatan Toptaş, “Bu ne demek? Yüzde 51 senin askerin mi? Kim bu yüzde 51? Bu yüzde 51 ülkeye hizmet etmek isteyen benim gibi, senin gibi insanlar. Nasıl yüzde 51 senin oluyor da sen bu insanları zor tutuyorsun? Biz hiç kimseyi benim diye saymıyoruz. Benim diye bir şey olmaz. Bu ülkede her vatandaş ayrı bir değerdir. Kimsenin kulu, kölesi değildir.  Dolayısıyla Sayın Başbakan toplumu kamplaştırmaktadır” diye değerlendirmede bulundu.

Yerel seçimlerde il merkezi ve ilçelerde iddialı olduklarını kaydeden Toptaş, birçok noktada seçimi kazanacaklarını söyledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır