• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Tüm anne adaylarını bekliyoruz”
“Tüm anne adaylarını bekliyoruz”
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Gebe Eğitim Okulu’nda Uzman Ebe Naime Alkan ve Eğitici Eğitmeni Serpil Başol konuk olarak katıldılar. Programda Gebe Okulu’nun faaliyetleri konuşuldu. Gebe...
19 Şubat 2019 14:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Gebe Eğitim Okulu’nda Uzman Ebe Naime Alkan ve Eğitici Eğitmeni Serpil Başol konuk olarak katıldılar. Programda Gebe Okulu’nun faaliyetleri konuşuldu.

Gebe Eğitim Okulu’nun içeriğiyle ilgili bilgiler veren Eğitici Eğitmeni Serpil Başol, “Sağlık Bakanlığı’nın 100 günlük eylem planı içerisinde 2014 yılında açılmış olan gebe bilgilendirme sınıfları genelge ile ikinci basamak hastanelerde gebe okullarına dönüştürülmesi için yeni standartlar belirlenmiştir. Bu kapsamda hastanemizde tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak, anne ve baba adaylarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamaktayız” diye konuştu.

“Haftalık eğitim planımız var”

Dileyen anne adaylarının hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde Gebe Okulu’na müracaat edebileceklerini belirten Uzman Ebe Naime Alkan, “Anne adaylarımız geldiklerinde sorularına göre eğitim alabilirler. Ayrıca grup eğitimi saatlerinde planlı eğitime katılabilirler. Haftalık eğitim planımız var. Grup eğitimlerinde Salı ve Perşembe sabah 10.00’da egzersiz, plates ve nefes çalışması yapıyoruz. 13.30’da her gün farklı konularda olmak üzere grup eğitimi veriyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Gebelik Okulu’nda anne adaylarının yanı sıra baba adaylarına da eğitim verildiği belirten Başol ve Alkan, bebek bekleyen tüm çiftleri Gebelik Okulu’na davet ettiler.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa