• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Tüm anne adaylarını eğitime bekliyoruz”
“Tüm anne adaylarını eğitime bekliyoruz”
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Gebe Eğitim Sınıfı Eğitmeni Uzman Ebe Naime Alkan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Alkan...
22 Ağustos 2017 14:30
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Gebe Eğitim Sınıfı Eğitmeni Uzman Ebe Naime Alkan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Alkan Gebe Eğitim Sınıfı’nda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

“Anne adayları gebeliği tespit edildiği andan itibaren eğitime katılabilirler”

Gebe Eğitim Sınıfı’nın anne adaylarının gebe kaldığı andan itibaren doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası emzirme ve loğusalık bakımı hakkında ücretsiz olarak bilgi ve eğitim alabilecekleri bir sınıf olduğunu belirten Alkan, “Sınıfımıza gebeler ve eşleri veya gebelerle beraber gelebilecek anneleri, yakın arkadaşları ile katılabilirler. Anne adayları gebeliği tespit edildiği andan itibaren eğitime katılabilirler ama özellikle 20.haftadan sonra düzenli olarak eğitime katılmaları eğitimin amacına ulaşması için gereklidir” diye konuştu.

“Bilmediğimiz şey bizleri korkutur”

Anne adaylarının neden Gebe Eğitim Sınıfı’na gitmeleri gerektiği ile ilgili değerlendirmede bulunan Alkan, “Öncelikle anne adaylarını önemsiyoruz. Her anne adayı bizim için özeldir. Anne adaylarımızın öncelikle doğru bildiği yanlışları düzeltmek, korku ve kaygılarından arındırmak  ve kafalarındaki tüm sorulara cevap bulabilmeleri için bu eğitimleri ücretsiz olarak düzenliyoruz. Bilmediğimiz şey bizleri korkutur. Korku ise doğumu kontrol eden algıyı negatif etkiler. Anne adaylarının bilinçli, sağlıklı, kolay ve güzel normal doğum yapmalarını sağlamak amacımızdır. Onlara güzel doğum hikayeleri armağan etmek, doğum sonrası emzirme ve loğusalık dönemlerini daha sorunsuz ve kolay atlatmalarını sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şunu unutmamak lazım ki gebelik ve doğum sürecinde yaşanılan stres ve korku bebeği etkilemektedir. Sağlıklı bir doğum ve bebekler için tüm anne adaylarını eğitime bekliyoruz” şeklinde bilgi verdi.

Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreterliği’nin katkılarıyla hazırlanan Sağlık Olsun programında Gebe Eğitim Sınıfı tüm yönleriyle konuşuldu.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa