Reklam

Reklam

passo
“Tüm işletme sahipleri eğitimlere katılmalı”

“Tüm işletme sahipleri eğitimlere katılmalı”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Zafer Kalkınma Ajansı’ndan işveren ve işçilerin uyum yeteneğinin arttırılması eğitimi alan Özkanlar Ağaç Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özkan ile Martolia Mermer Genel Müdürü Nurettin Karaman konuk olarak katıldılar. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Özkan ve Karaman aldıkları eğitimle ilgili bilgiler verdiler. “Eğitimler işletmemize ve çalışmalarımıza […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Zafer Kalkınma Ajansı’ndan işveren ve işçilerin uyum yeteneğinin arttırılması eğitimi alan Özkanlar Ağaç Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özkan ile Martolia Mermer Genel Müdürü Nurettin Karaman konuk olarak katıldılar. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Özkan ve Karaman aldıkları eğitimle ilgili bilgiler verdiler.

“Eğitimler işletmemize ve çalışmalarımıza büyük oranda katma değer sağladı”

Projeden Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın oda üyelerine gönderdiği mesaj ile haberdar olduğunu kaydeden Özkanlar Ağaç Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özkan, “Sonrasında bahsedilen toplantıya katıldık ve bu toplantıda yetkililer bizi işveren ve işçilerin uyum yeteneğinin arttırılması eğitimi konusunda bilgilendirdiler. Bu konular benim ilgimi çekti ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın internet sayfasından başvurarak projeye katıldık. Aldığımız eğitim projesi sayesinde hem iş verenler olarak, hem çalışanlarımız olarak beceri ve çalışmalarımızı gözden geçirdik. Eğitimlerden yararlanma fırsatı bulduk. Bu eğitimler işletmemize ve çalışmalarımıza büyük oranda katma değer sağladı. İşçi ve işveren eğitimlerinin tamamlanmasıyla birlikte Zafer Kalkınma Ajansı’nın organize ettiği Almanya gezisi programına firma olarak katıldık. Bu gezide değişik sektörlerle ilgili fabrikaları ziyaret edip, bilgi alışverişinde bulunduk. Alman işadamları bizlere fabrikalarının işleyişi ve üretimleri ile ilgili bilgiler verdiler. Tüm işadamlarına Ticaret ve Sanayi Odası ile Zafer Kalkınma Ajansı’ndan gelen eğitim duyurularını dikkatle takip etmelerini ve katılmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

“Bir sistem kurma amacıyla ilerleme kaydettik”

İşveren ve işçilerin uyum yeteneğinin arttırılması projesinin üç ana başlık altında sınıflandırıldığını söyleyen Martolia Mermer Genel Müdürü Nurettin Karaman, “Bunlar yalın üretim, insan kaynakları ve belgelendirme başlıklarıydı. Biz bunlardan yalın üretim ve belgelendirmeye katıldık. Dahil olduğumuz projede en önemli nokta saha çalışmasının olmasıydı. Biz bu projeye katılmadan önce üretim sistemleri ve yönetim anlayışı konularında bazı hayallerimiz vardı. Fakat bu hayalleri gerçekleştirerek uygulanabilir kılmak için gerekli bilgilere sahip değildik. Bu projeye katılarak profesyonel bir eğitim aldık ve firmamıza özel bir gömlek dikilmiş oldu. Hem üretim sistemleri hem de yönetim anlayışı konusunda ciddi bir ilerleme kaydettik. Ciddi bir planlama yaptık. Ardından uygulamalar yaptık. Bir sistem kurma amacıyla ilerleme kaydettik. Aldığımız eğitimler doğrultusunda çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Proje süresi boyunca proje danışmanları fabrikamıza geldiler. İhtiyaç analizleri yaptık ve durum değerlendirmesinde bulunduk. Fabrikamızda saha çalışmaları yaptık. Yalın üretim ile verimliliğin arttırılması üzerine çalışmalar yaptık. Yine proje dahilinde biz de Portekiz’e giderek çeşitli firmaları ziyaret edip, gözlem yaptık” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yayına Proje Danışmanı Ümit Hız da canlı telefon bağlantısıyla katılarak proje süreciyle ilgili konuştu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen genç işadamları Özkan ve Karaman yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür ettiler. Akar ise Özkan ve Karaman’ın çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır