passo
“Tüm yatırımcıları Şuhut’a bekliyoruz”

“Tüm yatırımcıları Şuhut’a bekliyoruz”

Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez Gün FM’in konuğu oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programında konuşan Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez Şuhut’ta yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Doğalgazın ilçemize gelmesi için elimizden geleni yapacağız” Şuhut’a doğalgaz verilmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Görükmez, “Belli bir yere doğalgazın verilebilmesi için belli sayıda vatandaşımızın abone olması […]

Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez Gün FM’in konuğu oldu.

Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programında konuşan Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez Şuhut’ta yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Doğalgazın ilçemize gelmesi için elimizden geleni yapacağız”

Şuhut’a doğalgaz verilmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Görükmez, “Belli bir yere doğalgazın verilebilmesi için belli sayıda vatandaşımızın abone olması gerekiyor. Bizim öğrendiğimiz kadarıyla bu rakamın 2800 civarında olması gerekiyor. Şu an abone olan kişi sayısının 1000 civarında olduğunu söyleniyor. Bu rakamın artması lazım. Belediyemiz bu konuyu yakından takip ediyor. Konuyla ilgili gelişmeleri sürekli vatandaşlarımıza duyuruyor. Doğalgazın aboneliği için 400 TL civarında bedelinin yatırılması gerekiyor. Doğalgaz gelmezse yatırılan bu ücret kişilere iade edilecek. Yani herhangi bir kayıp söz konusu olmayacak. Doğalgaz hem çevre açısından temiz, hem de kullanım açısından rahat bir enerji kaynağı. Vatandaşlarımızın abone olarak Şuhut’a doğalgazın gelmesi konusunda destek olmalarını istiyoruz. Bizlerde Kaymakamlık ve Belediye olarak Şuhut’a doğalgazın getirilmesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

“Atatürk Evi, tarihimiz açısından önemli”

Şuhut’ta bulunan Atatürk Evi’nin tarihimiz açısından oldukça önemli olduğunu kaydeden Kaymakam Görükmez, “Atatürk Evi, devletimiz tarafından kamulaştırılarak geçtiğimiz senelerde restorasyonu yapılmıştır. Bu evde dönemine ait pek çok özel eşya sergileniyor. Bu ev Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne devredildi. Müdürlük bu evin iyileştirilmesi için bir bütçe ayırdı. Evin etrafında çevre düzenlemesi yapılacak, bölge yeşillendirilecek. Atatürk Evi’nin etrafında kullanılmayan çeşitli metruk yapılar var. Bu ev ve etrafı yapılacak çalışmalarla güzel bir görünüme kavuşturulacak” dedi.

“13 farklı şirkete 20 adet parsel tahsisi yapıldı”

Şuhut Organize Sanayi Bölgesi’nin 2007 yılında kurulduğu bilgisini aktaran Görükmez, “Yaklaşık 180 hektar alan Organize Sanayi Bölgesi’ne tahsis edilmiş durumda. Yönetim Kurulumuz çalışmalarına devam ediyor. 13 farklı şirkete 20 adet parsel tahsisi yapıldı. Bir şirketimiz yatırımını tamamladı. Dört şirketimizin ise inşaat çalışmaları devam ediyor. Organize Sanayimizin büyük ölçüde altyapı, elektrik ve ulaşım sorunları halledildi. İlçemiz Afyonkarahisar merkeze yakın olduğu için ilimizdeki yatırımcıları da bekliyoruz. Tüm yatırımcıları Organize Sanayi Bölgemize yatırıma davet ediyoruz” diye değerlendirmede bulundu.

Şuhut’ta çalışmaktan mutlu olduğunu kaydeden Kaymakam Görükmez, “İlçemize güzel hizmetler yapacağız. Tüm Şuhutlulara saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Program sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Görükmez, Gün FM’e yayın hayatında başarılar diledi. Akar ise Görükmez’e teşekkür ederek, Şuhut’a yapılan tüm çalışmaları radyolarından her zaman duyurmaya hazır olduklarını söyledi.

Dinleyicilerde yayına sorularıyla yoğun olarak katıldılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır