passo
Türe: “İlaçsız korona virüs tedavisi olmaz”

Türe: “İlaçsız korona virüs tedavisi olmaz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe konuk oldu. Türe programda yaptığı değerlendirmede ilaçsız korona virüs tedavisi olmayacağını ve hekimlerin verdiği ilaçların mutlaka kullanılması gerektiğini söyledi. Son zamanlarda korona virüs tedavisi için hekimlerin yazdığı ilaçları kullanmayan hastalar olduğunu duyduğunu anımsatan Türe, “İlaçsız korona virüs tedavisi olmaz. Hekimlerin verdiği ilaçların mutlaka […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe konuk oldu. Türe programda yaptığı değerlendirmede ilaçsız korona virüs tedavisi olmayacağını ve hekimlerin verdiği ilaçların mutlaka kullanılması gerektiğini söyledi.
Son zamanlarda korona virüs tedavisi için hekimlerin yazdığı ilaçları kullanmayan hastalar olduğunu duyduğunu anımsatan Türe, “İlaçsız korona virüs tedavisi olmaz. Hekimlerin verdiği ilaçların mutlaka kullanılması lazım. Bu hastalığı tam olarak tanımıyoruz. İlaç kullanılmadığında nasıl tahribatlar yaptığını bilmiyoruz. Bu nedenle mutlaka ilaç kullanmalıyız. Kendi kafamıza göre hareket edemeyiz” şeklinde konuştu.
“Bu salgından da aşı sayesinde kurtulabileceğiz”
Bulaşıcı hastalıklarla mücadelede aşının olmazsa olmaz unsurlardan olduğunu söyleyen Türe, “Tarihteki salgınlarda da bu böyleydi. Son bir ayda Kovid-19 aşı çalışmalarından ardı ardına olumlu haberler gelmeye başladı. Bu salgından da aşı sayesinde kurtulabileceğiz. Gözümüzün önünde ağır şekilde hastalanan hatta kaybettiğimiz yakınlarımızın olduğu bir salgında aşı konusunda tereddüt oluşturabilecek komplo teorilerine anlam veremiyorum. Dünyanın dört bir yanından bilim insanları aylardır insanlığı bu salgından kurtulabilmek için var gücüyle çalışıyor. Maalesef sosyal medyada akıl almaz bir bilgi kirliliği söz konusu. Hiçbir süzgeçten geçmeyen ve bilimsel temeli olmayan yüzlerce iddia ortaya atılıyor ve vatandaşlarımızın kafası karıştırılıyor” diye değerlendirmede bulundu.
Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarını anımsatan Türe, tedbiri elden bırakmamanın önemli olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır