passo
Türe: “Tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız”

Türe: “Tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe konuk olarak katıldı. Türe 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. İlk Tıp Bayramı’nın 1919 yılının 14 Mart’ında işgal altındaki İstanbul’da gerçekleştiğini belirten Türe, “O gün Tıp Fakültesi öğrencileri önderliğinde, Tıp Okulu öğrencileri işgali protesto için toplanmış ve onlara devrin ünlü doktorları da […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe konuk olarak katıldı. Türe 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu.
İlk Tıp Bayramı’nın 1919 yılının 14 Mart’ında işgal altındaki İstanbul’da gerçekleştiğini belirten Türe, “O gün Tıp Fakültesi öğrencileri önderliğinde, Tıp Okulu öğrencileri işgali protesto için toplanmış ve onlara devrin ünlü doktorları da destek vermişti. Böylece Tıp Bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlamıştır” şeklinde konuştu.
“Bana göre hekimlik bir meslek değil, bir yaşam biçimidir”
Pandemi günlerinde sağlık çalışanlarının büyük özveriyle çalıştıklarına değinen Türe, “Tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız. İyi ki varlar. Bana göre hekimlik bir meslek değil, bir yaşam biçimidir. Bu nedenle yaptığımız hiçbir şeyi fedakarlık olarak görmeyen bizler bugünlerde biraz buruğuz. Toplumdan beklediğimiz saygının azalışı bizleri küskünlüğe itmekte. Bugün bile içimizde yaşattığımız çok büyük insan sevgisi ile insanın yaşam hakkı için ettiğimiz yemine bağlıyız. Bu yüzden her birimiz halkımızın sağlığı için çalışmaktayız” diye değerlendirmede bulundu.
Türe 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Emirdağlı Aşık Yoksul’un sağlık çalışanları için kaleme aldığı şiiri de okudu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır