• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Türk Dünyası Afyon’da buluşacak
Türk Dünyası Afyon’da buluşacak
Afyonkarahisar Oğuz Boyu Yörükler Türkmenler Derneği Başkanı Şakir Altıntaş Gün FM’de yayınlanan Gündem programında Faruk Bangir’in konuğu oldu. “Şölene tüm halkımızı davet ediyorum” 14–15 Eylül tarihlerinde Türk Dünyası Geleneksel Şöleni’ni...
3 Eylül 2013 18:05
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar Oğuz Boyu Yörükler Türkmenler Derneği Başkanı Şakir Altıntaş Gün FM’de yayınlanan Gündem programında Faruk Bangir’in konuğu oldu.

“Şölene tüm halkımızı davet ediyorum”

14–15 Eylül tarihlerinde Türk Dünyası Geleneksel Şöleni’ni bu yıl da ilimizde düzenleyeceklerini kaydeden Altıntaş, “14 Eylül Cumartesi günü AKÜ ANS Kampüsü’nde bulunan Atatürk Kongre Merkezi’nde, ‘Türk Dünyasının dünü, bugünü’ konulu bir panel düzenledik. Panelde pek çok bilim adamı, sanatçı ve yabancı konuklarımız Afyonlularla buluşacak. Panelimiz 13.00–19.00 saatleri arasında gerçekleştireceğiz. Panelimize tüm halkımızı bekliyoruz. Panelde Prof. Dr. Sevgi Kafalı, Prof. Dr. Mustafa Kafalı, Prof. Dr. Hanım Halilova, Eski Devlet Bakanı Abdülhaluk Çay, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Eski Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu, Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali gibi pek çok değerli isim halkımıza seslenecekler. Türk Dünyası’nı tüm yönleriyle konuşacaklar. 15 Eylül Pazar günü ise şölenimiz olacak. 26 Ağustos Tabiat Parkı’nda düzenleyeceğimiz şölenimizde ülkemizden ve dünyadan birçok değerli sanatçı sahne alacak. Şölenimiz 11.00’de başlayıp akşam saatlerine kadar sürecek. Şölen günü sabah saatlerinden itibaren şölen alanına servislerle katılmak isteyenlerin ulaşmalarını sağlayacağız. Şölende pilav ve ayran ikramlarımız olacak. Aynı zamanda çadırlar kurarak, pek çok geleneksel ürünümüzü de halkımıza hatırlatacağız. Hem panelimize hem de şölenimize tüm halkımızı davet ediyorum” diye konuştu.

“Bu önemli organizasyonun ilimizde yapılması bence oldukça önemli”

Bu yıl üçüncü defa şölen düzenlediklerini söyleyen Altıntaş, “Katkılarıyla bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu yıl yine hem çeşitli illerimizden hem de yurt dışından misafirlerimiz olacak. Afyonkarahisar, Cumhuriyetimizin kazanıldığı topraklara ev sahipliği yapan bir il. Bu önemli organizasyonun ilimizde yapılması bence oldukça önemli. Zaferin başkentinde yapacağımız Türk Dünyası Geleneksel Şölenimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa