passo
“Türk Dünyası Şöleni’ne sahip çıkalım”

“Türk Dünyası Şöleni’ne sahip çıkalım”

Geçtiğimiz hafta sonu Afyon Oğuz Boyu Yörükler Türkmenler Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türk Dünyası Bilim Kültür Şöleni’ne katılmak üzere ilimize gelen sanatçılar Afyon Gün FM’in konuğu oldular. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayında konuşan sanatçılar Afyonkarahisar’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. “Bu yıl yeniden burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum” Kırım […]

Geçtiğimiz hafta sonu Afyon Oğuz Boyu Yörükler Türkmenler Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türk Dünyası Bilim Kültür Şöleni’ne katılmak üzere ilimize gelen sanatçılar Afyon Gün FM’in konuğu oldular.

Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayında konuşan sanatçılar Afyonkarahisar’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

“Bu yıl yeniden burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum”

Kırım ve Ukrayna’da büyük başarılara imza atmış Kırım halk müziğini en iyi icra eden sanatçılardan olan Zarema Hanum Esma bu yıl Afyonkarahisar’a ikinci kez geldiğini söyleyerek, “Geçen yıl da yine şölende Afyonkarahisarlılarla buluşmuş ve radyonuza konuk olmuştum. Bu yıl yeniden burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Bu organizasyon için Kırım’dan geldim. Afyonkarahisar çok güzel bir şehir. İnsanları oldukça sıcak ve misafirperver. Tüm Afyonkarahisarlılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

“Umarım müzikte kalıcı bir isim olurum”

Müzik çalışmalarına yeni başlayan genç sanatçı Fazile İbrahimova Afyonkarahisar’a ilk kez geldiğini ve çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Geçen ay katıldığım bir müzik yarışmasında birincilik aldım. Aldığım bu birincilik beni çok mutlu etti. Müzik çalışmalarıma hem burada hem de Kırım ve Ukrayna’da devam ediyorum. Umarım müzikte kalıcı bir isim olurum. Tüm müzikseverlere sevgilerimi sunuyor, nice konserlerde buluşmak istiyorum” diye konuştu.

“Afyonkarahisar’da düzenlenen şölen çok anlamlı”

Programda konuşan Kırımlı rejisör ve tiyatro sanatçısı Refat Seyitablayev ise çeşitli tiyatro festivalleri ile Türkiye’ye daha önce de geldiğini söyleyerek, “Afyonkarahisar’da düzenlenen şölen çok anlamlı. Bu şölende kızlarım Kırım’ın yöresel folklorundan örnekler sunacaklar. Tiyatro en önemli sanatlardan biri. Bu sanatla ilgili çalışmaktan çok keyif alıyorum” dedi.

“Çocukken ilk söylediğim türkü Karahisar Kalesi’dir”

Şölende sahne alan isimlerden olan Cem Sinan ise Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nde görevli bir sanatçı olduğunu söyleyerek, “Magosa Limanı isimli bir albüm hazırladım. Albümde sevilen türküler ve çeşitli besteler yer alıyor. Yakında , ‘Özledim Seni Can’ isimli şarkıma klip çekeceğim. Bu şarkı çok istek alıyor. Çocukken ilk söylediğim türkü Karahisar Kalesi’dir. Bu türkünün yakıldığı ilde bulunmaktan son derece mutluyum” diye konuştu.

“Türk Dünyası Şöleni’ni burada yapmak oldukça anlamlı”

Son olarak konuşan Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu Kültür Başkanı Turgut Güngez ise Afyonkarahisar’da bu yıl üçüncü kez şölen düzenlediklerini hatırlatarak, “Bu organizasyonu çok önemsiyorum. Afyonkarahisar, Cumhuriyetimizin kazanıldığı topraklara ev sahipliği yapmış bir il. Bu nedenle Türk Dünyası Şöleni’ni burada yapmak oldukça anlamlı. Bu organizasyona herkesin sahip çıkmasını istiyorum. Afyon Oğuz Boyu Yörükler Türkmenler Derneği Başkanı Şakir Altıntaş’ı yalnız bırakmayalım. Bu vesile ile tüm Afyonkarahisarlılara saygılarımı sunuyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Programın ardından gün anısına konuk olan tüm sanatçılarla fotoğraf çekildi. Sanatçılar Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’e albümlerini imzalayarak hediye ettiler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır