passo
“Türk milleti terörü de alt edecektir”

“Türk milleti terörü de alt edecektir”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programı yeni yılın ilk programında dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Programda son günlerde yaşanan terör hadiselerine değinilerek teröre karşı herkesin kenetlenmesi gerektiği mesajı verildi. 2017 yılının yaşanan terör hadiseleri dolayısıyla sıkıntılı başladığını belirten Gazeteci İsmail […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programı yeni yılın ilk programında dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Programda son günlerde yaşanan terör hadiselerine değinilerek teröre karşı herkesin kenetlenmesi gerektiği mesajı verildi.
2017 yılının yaşanan terör hadiseleri dolayısıyla sıkıntılı başladığını belirten Gazeteci İsmail Akar, “Yapılan bir araştırmaya göre vatandaşlar tarafından ülkenin ana sorunu olarak yüzde 60 oranıyla terör gösterilmiş. Ekonomi, geçim, istihdam başlıklarını sorun olarak görenlerin oranı ise yüzde 18. Yine bu araştırmaya göre terör meselesinin merkezinde yüzde 44 oranı ile yabancı ülkelerin bulunduğu görülüyor. Yani ülkemizde yaşayan her 2 kişiden biri terörün dış kaynaklı olduğunu belirtiyor. Meydana gelen terör hadiselerinde hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Bu acıların bir an önce son bulması için milletçe bir araya gelmeli ve kenetlenmeliyiz” şeklinde konuştu.
“Terörü önlemede her bir vatandaşımıza görevler düşmektedir”
‘Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Küpte ne varsa dışarı o sızar’ gibi komşulukla ilgili birçok özlü sözü bulunan bir ülke olduğumuzu belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Eğer komşumuzda terör varsa bizde olmaması düşünülemez. İlla ki bizi ucundan, kıyısından etkiler. Ama son yaşananlara bakıldığında doğrudan ülkemizi etkiledi. Uzun yıllardan beri etnik temelli bir terör örgütü olan PKK ile mücadele ediyoruz. Son zamanda da din temelli bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Geçmişte yaşananları bir kenara bırakarak bugün ülkemizde yaşayan her bir vatandaşa terörün yok edilmesi için az veya çok bir görev düşmektedir. Terörü önlemede veya terörü ihbarda olsun her bir vatandaşımıza görevler düşmektedir. Türk milleti tarih boyu birçok problemle uğraşmıştır. Bu terörü de alt edecektir. Bunda en ufak bir endişem yok” diye değerlendirmede bulundu.
“Dış güçler Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını istemiyorlar”
Başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dış güçlerin Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını ve kendi ayakları üzerinde durmasını istemediklerini kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Ordusunun, eğitiminin güçlü olmasını istemiyorlar. Ülkemizde kültürlü, birikimli bireylerin olmasını istemiyorlar. Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi geri kalmış ülkelere örnek olmuş olan bir ülkeyi istemiyorlar. Biz güçlenirsek Asya’daki ve Orta Doğu’daki birçok Arap ve Türk ülkesine liderlik yaparız. Bu onların işlerine gelmiyor. PKK terör örgütüyle yıllardır mücadele ediyoruz. Bu terör örgütüne de dış kaynaklı desteklerin olduğunu hepimiz biliyoruz. Terör her konuda ülkemize zarar vermiştir. Teröre yardım eden ülkelere karşı sert bir tavır konmalıdır. Terörün son bulmasını diliyor, şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” diye konuştu.
“Kenetlenip milli mücadele ruhuyla bir aradayız”
Yaşanan terör hadiseleri sonucu milletimizin kenetlenmeyi bildiğini belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “İzmir’de yaşanan acı olay neticesinde bu kenetlenmeyi bir kez daha gördük. Şehit polis ve mübaşirimize karşı milletimizce gösterilen büyük minnet duygusu bizim gerektiğinde nasıl kenetlenebileceğimizi bir kere daha ortaya koydu. Küresel sermaye ve dünyayı yönetmek isteyen oyuncular ülkemizin üzerine üç-dört terör örgütüyle saldırsalar da Türk milletini asla parçalamayacaklardır. Allah’a şükür tam tersine bir araya geliyoruz. Bunu mecliste, statlarda, sokaklarda görüyoruz. Yaşanan terör hadiselerinde birçok kahramanlarımızı kaybediyoruz ama kenetlenip milli mücadele ruhuyla bir aradayız. Bu milleti kimse yıkamaz” şeklinde görüşlerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır