passo
“Türk Polisi 7/24 milletinin hizmetinde”

“Türk Polisi 7/24 milletinin hizmetinde”

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde süren Emniyet Saati programına İl Emniyet Müdür Yardımcısı, İkinci Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sadık Semerci konuk oldu. Programda Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle teşkilatla ilgili bilgiler paylaşıldı. Programda Polis Haftasını kutlayan Semerci, “Bu cennet vatanımızda birlik, bütünlük, kardeşlik içinde, başı dik ve özgür yaşamamız […]

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde süren Emniyet Saati programına İl Emniyet Müdür Yardımcısı, İkinci Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sadık Semerci konuk oldu. Programda Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle teşkilatla ilgili bilgiler paylaşıldı.

Programda Polis Haftasını kutlayan Semerci, “Bu cennet vatanımızda birlik, bütünlük, kardeşlik içinde, başı dik ve özgür yaşamamız için canını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allahtan rahmet dileyerek saygıyla anıyor, kahraman gazilerimize saygılarımı sunuyor, emekli olmuş veya halen çalışan Türk Polis Teşkilatının kahraman personelinin ve muhterem ailelerinin Polis Haftasını kutluyorum. Hizmet vermekten onur duyduğumuz vatandaşlarımızın da mübarek Ramazan ayını sağlık, huzur ve bereket içinde geçirmesini diliyorum” diye konuştu.

“177’nci kuruluş yıldönümümüz”

“10 Nisan 1845’de İstanbul’da POLİS adıyla bir teşkilat kurulmuş, yeni kurulan polis teşkilatının görevleri yine aynı tarihte yayınlanan Polis Nizamnamesinde belirtilmiştir” diyen Semerci, “Yaklaşık 20 bin sivil memur, 30 bin bekçi, 260 bin polis memuru ve 17 bin rütbeli personel toplamda 330 bin personel ile taşra teşkilatına bağlı 81 il bağlı 973 ilçe ve merkez teşkilatına bağlı Daire başkanlıkları, Polis Okulları, Moral Eğitim Merkezleri gibi birimlerden oluşan toplam 157 birim amirliği aracılığı ile envanterlerinde bulunan uçak, helikopter, iha ile havada, gemi, devriye/operasyonel botlarıyla denizde, zırhlı/zırhsız motorize/bisikletli/atlı ekipleri ile karada 1845’den beri 177 yıldır 7/24 milletinin hizmetinde, görevinin başındadır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır