passo
Türkan Şoray Gün FM’e konuştu

Türkan Şoray Gün FM’e konuştu

Park Afyon’da halkla buluşan Türk Sineması’nın Sultanı Türkan Şoray Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a etkinlik sonrası özel açıklamalarda bulundu. “Buradan çok özel anılarla döneceğim” Afyon’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten ünlü sanatçı Türkan Şoray, “Park Afyon’a gelerek bana hayatım boyu unutamayacağım anlar yaşatan değerli Afyonlulara aracılığınızla çok teşekkür ediyorum. Buradan çok özel anılarla […]

Park Afyon’da halkla buluşan Türk Sineması’nın Sultanı Türkan Şoray Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a etkinlik sonrası özel açıklamalarda bulundu.
“Buradan çok özel anılarla döneceğim”
Afyon’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten ünlü sanatçı Türkan Şoray, “Park Afyon’a gelerek bana hayatım boyu unutamayacağım anlar yaşatan değerli Afyonlulara aracılığınızla çok teşekkür ediyorum. Buradan çok özel anılarla döneceğim. Çok güzel bir sevgi beraberliği yaşadık. Afyondaki bu buluşma beni çok mutlu etti. Bu buluşmayı sağlayan Park Afyon yetkililerine minnettarım. Kalbimi burada bırakarak gideceğim. Bana gönlünü açan, alkışlayan, sevgilerini söyleyen Afyonlulara çok teşekkür ediyor, hepsini de yüreklerinden öpüyorum. Hepsini de çok seviyorum” şeklinde konuştu.
“Televizyon seyirciyi eve kapattı”
Akar’ın sorusu üzerine Yeşilçam sinemasıyla bugünkü sinemayı kıyaslayan Şoray, “Bugünkü sinemacılar Yeşilçam diye tabir edilen sinemayı devraldılar. O dönemin filmleriyle büyüdüler. O yılların Atıf Yılmaz, Halit Refiğ gibi yönetmenlerinden feyiz aldılar. Bugünkü genç yönetmenlerimiz o günkü bayrağı teslim almış yönetmenlerimiz diye düşünüyorum. Yıllar önce Türk Sineması’nda çok güzel toplumsal içerikli filmler yapıldı. Acı Hayat, Vesikalı Yârim, Susuz Yaz ve Yılanların Öcü gibi çok güzel filmler yapıldı. Bugün de çok güzel filmler yapılıyor. Televizyon yaygınlaşınca Türk Sineması biraz sekteye uğradı. Yıllar önce bizim en büyük şansımız en büyük eğlence kaynağının sadece sinema olmasıydı. Televizyon araya girince bu durum biraz değişti. Televizyon seyirciyi eve kapattı. Fakat zaman içerisinde yeni nesil sinema seyircisi oluştu, farklı filmler yapılmaya başlandı. Günümüzde sansürde kalktığı için daha özgür filmler yapılıyor. Bugünkü sinema daha özgür, bağımsız ve kişisel bir sinema diyebiliriz” diye değerlendirmede bulundu.
“Fırsat eşitliği mutlaka verilmeli”
8 Mart Dünya kadınlar Günü ile ilgili de değerlendirmede bulunan Şoray, “Her şeyden önce genç kızlarımıza önem vererek onların eğitimlerini sağlamamız lazım. Fırsat eşitliği mutlaka verilmeli. Kadın mesleğini kazandığı zaman kendine güvenli, başkasına bağımlı olmadan yaşayacaktır. Kendi hayatı hakkında kararlar verebilecektir. Ben eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kadınlarımız dayanışma içinde ve kendi hakları konusunda bilinçli olmalıdırlar. Tüm kadınlarımızın günlerini kutluyorum” dedi.
Röportaj sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ünlü sanatçı Türkan Şoray’a Cumhuriyetimizin Kazanıldığı topraklara ev sahipliği yapan bir il olmamız nedeniyle Atatürk resimli bir tabak ile ilimizin Mevlevilikteki önemi dolayısıyla semazen figürlü bir biblo takdim etti. Şoray ise Akar’a özel imzalı fotoğrafını hediye etti. Şoray’ın Akar’ın hediyeleri nedeniyle duygulandığını söyleyerek, evinin en özel köşesinde muhafaza edeceğini söyledi.
Yapılan röportajın kaydı Gün FM’de yayınlanırken sosyal medya aracılığıyla da kamuoyu ile paylaşıldı.
Röportaj esnasında Park Afyon AVM Genel Müdürü Kemal Baştürk ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir de hazır bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır