• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
TÜRKİYE GÜÇLÜ ÜLKENİN ADIDIR
TÜRKİYE GÜÇLÜ ÜLKENİN ADIDIR
Orta doğuda emperyalist ülkelerin hesapları gün geçtikçe artıyor.2011 yılından bu yana ise Suriye üzerinden yürüttüğü paylaşım savaşı sürüyor..Suriye de son durumu  haritaya bakıldığında net olarak görüyoruz..Rusya kontrolündeki Esad güçleri Fırat’ın...
24 Ocak 2018 09:32
Font1 Font2 Font3 Font4

Orta doğuda emperyalist ülkelerin hesapları gün geçtikçe artıyor.2011 yılından bu yana ise Suriye üzerinden yürüttüğü paylaşım savaşı sürüyor..Suriye de son durumu  haritaya bakıldığında net olarak görüyoruz..Rusya kontrolündeki Esad güçleri Fırat’ın batısında yer alıyor.Muhalifler,Özgür Suriye Ordusu PYD  ve DEAŞ var Suriye topraklarında.ABD ise Fırat’ın doğusunda PKK unsuru olan PYD ye ABD büyük destek vererek orada kalıcı bir güç oluşmasına yol açıyor.

AFRİN’İN ÖNEMİ

Türkiye Zeytin Dalı operasyonu ile Afrin’e girdi. Afrin bizim için önemli.Çünkü  Kilis’e çok yakın bir konumda bulunan Afrin’in batısında Hatay, kuzeyinde Kilis, güneyinde ise Suriye’nin önemli şehirlerinden Halep bulunuyor.50 bin kişilik nüfusun ağırlıklı kısmını Kürt nüfus oluşturuyor. Afrin’de çok sayıda Arap ve Türkmen de bulunuyor. Hatay ve Kilis ile sınırı olan Afrin, sınırdan çıplak gözle bile görülecek kadar yakın bir konumda bulunuyor. İşte ABD YPG  (PKK) ya destek vererek burada 50 bin kişilik bir PKK gücü oluşturuyor.

Rusya Esad rejiminin devamından yana tavır koyuyor. Fırat’ın batısında Esad’ın yanında durarak bu bölgeyi kontrol ediyor: Hava sahasını da elinde tutuyor Rusya..ABD ise Fırat’ın doğusundaki bölgeye çökerek Suriye enerji kaynaklarının yüzde 50 sine sahip olmanın peşinde.Bu yüzden ABD nin Türkiye ile hesaplaşmasında ise PKK lı maşa olarak kullanacağı aşikar.

BU HAREKAT ZORUNLUYDU

Çünkü ABD nin ülkemizden talepleri bitmek bilmiyor. Bizim elimizi terör örgütü vasıtası ile zayıflatacak ve  tek tek yaptırımlarını da sıralayacak. Kıbrıs meselesini masaya yatıracak ABD.Yetmeyecek sözüm ona Ermeni soykırımı tanınmasını isteyecek.Ülkemizdeki PKK lı teröristlerin  serbest bırakılması ile devam edecek İran ile ilişkilerimizin kesilmesini talep edilecek ve Rusya ile yapılan anlaşma ve ilişkilerin son verilmesini isteyecek .Bu hesaplara karşı çıkmamız halinde sınırımızda olan her türlü teknoloji ile donatılmış ve belki de yakın zamanda sayısı 100 bin bulacak olan PKK terör örgütü avucunun içinde. Özelikle şehirlerde her türlü terör eylemlerine başvuracak.Tıpkı bir dönem IŞID veya FETÖ yü kullandığı gibi.

İşte burnumuzun dibinde yeşertilen ve yaşatılan bir terör örgütü…

İşte onu istediği şekilde kullanacak Amerika ve İsrail..

İşte Suriye de Rusya nın gün geçtikçe güçlenmesi…

Bu gelişmelere sessiz kalamazdık..İşte bu yüzden bu harekat zorunluydu.

 

 

 

 

 

ZEYTİN DALI HAREKATI

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada Zeytin Dalı Harekatı’ nın amacı, Türkiye’nin sınırlarında ve bu bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması olarak tanımlandı. Operasyon kapsamında “Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak” da amaçlar arasında sıralandı.

Cumartesi günü 17.05 de beklenen  harekat başladı. Öncesinde Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT müsteşarı Hakan Fidan Rus yetkililer ile görüştü. TSK ve hükümet yetkilileri ise muhatap ülkeleri bilgilendirildi.

llk gün yedi bölgede tespit edilen 108 hedefin vuruldu. Operasyona Hava Kuvvetleri’ne bağlı 72 savaş uçağı katıldı., eşzamanlı olarak ÖSO de doğudan girerek, Afrin’e doğru ilerlemeye başladı.

İkinci günle birlikte kara birliklerinin Afrin’e 5 kilometre girdi. ÖSO, sınırdan birkaç kilometre içerideki Şinkal köyünü ele geçirdi. İkinci gün  vurulan toplam hedef sayısı 153 .

Zeytin Dalı Harekatının  3. gününde; Türkiye 11 köyü YPG’  den geri aldı, sınırda üç ayrı noktada harita değişti. ÖSO kuvvetleri söz konusu köylerde teröristlerin döşediği mayınları temizliyor.

KÜRTLER PKK DAN KAÇTI VE DÖNMEDİ

Bu harekatın Kürtleri ve sivilleri hedeflemediğinin altını çizmek lazım .

Bakınız Afrin bölgesine PKK geldikten sonra bölgeyi terk eden Kürt, Arap ve Türkmenlerin sayısı 250 bin. PKK Kürtleri temsil ediyorsa neden Kürtler geri dönmüyor?

Kobani’den Türkiye’ye 300 bin mülteci geldi ve PYD yönetimindeki Kobani’ye dönmedi. Barzani’ye sığınan Kürtler de dönmedi. Türkiye Fırat Kalkanı’nı yapınca bölgede nüfus 10 kat arttı. Çünkü PKK bölgede etnik süpürme yapıyor. Kendisinden olmayan Kürtler, Araplar ve Türkmenlerin bölgede yaşamasına müsaade etmiyor. Bu gelişmelere bakıldığında Kürtlere karşı TSK savaş açtı nidalarının seslendirmeye çalışan hatta alanlara çıkanlar bilsin ki  PKK-PYG-YPG adı ne olursa olsun emperyalist ülkelerin kirli bir oyuncağıdır bu böyle bilinmeli artık.

 

ALLAH ORDUMUZUN YANINDA OLSUN

 

Türkiye Afrin’e sadece oradaki terörü bitirmek için girmedi Genel anlamda Suriye deki terörü bitirmek adına girdi. Sırada Munbiç var.Suriye güvenilir ülke haline geldiğinde ülkemizdeki mültecilerde vatanlarına geri dönecek.Bu yüzden güvenli bir Suriye yaratmak uzun zaman alacak gibi.

Allah ordumuzun yardımcısı olsun..

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk  yüzyıl önce diyor ki’ Amerika, Avrupa ve bütün uygarlık dünyası bilmelidir ki Türkiye halkı her uygar ve kabiliyetli millet gibi kayıtsız şartsız hür ve müstakil yaşamaya kesin karar vermiştir. Bu haklı kararı bozmaya yönelik her kuvvet, Türkiye’nin ebedi düşmanı kalır

Her zaman söyledik söylemeye devam edeceğiz.

Ne Amerika Ne Rusya Tam bağımsız Türkiye….

Mutlu ve aydınlık yarınlara…


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa