passo
“Türkiye’de siyah ve beyaz var ama gri yok”

“Türkiye’de siyah ve beyaz var ama gri yok”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim siyasi parti temsilcilerinin  Afyonkarahisar ziyaretleri konuşuldu. “İlimizde siyasi hava ısındı” Son günlerde Afyonkarahisar’ın siyasilerin üssü haline geldiğini söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Önce MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, çeşitli illerin MHP vekilleri, MYK üyeleri ve il teşkilatıyla ilimizde bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim siyasi parti temsilcilerinin  Afyonkarahisar ziyaretleri konuşuldu.

“İlimizde siyasi hava ısındı”

Son günlerde Afyonkarahisar’ın siyasilerin üssü haline geldiğini söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Önce MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, çeşitli illerin MHP vekilleri, MYK üyeleri ve il teşkilatıyla ilimizde bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak, milletvekilleri ve il teşkilatıyla ilimizde ATSO ve Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere STK esnaf temsilcileri ve  çeşitli kuruluşları ziyaret etti . Son olarak DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çanakçı ilimizi ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu. Bu ziyaretler özelinde ilimizde siyasi havanın ısınmaya başladığını söyleyebiliriz. Bugüne kadar işadamları CHP’li yetkililerin ziyaretlerine pek sıcak bakmazken, Öztrak başkanlığındaki heyete yakın ilgi gösterdiklerini gözlemledim.

Hem görüştüler hem de sorunlarını anlatarak CHP’lilerin çözüm önerilerini dinlediler. Bana göre erken seçim ihtimali düşük ama siyasiler Afyonkarahisar’ı önemsiyor ve sık sık ziyaret ederek kendilerini hatırlatıyorlar” diye konuştu.

 

“Yıllardır aynı tabloyu görüyoruz”

Hem iktidar hem de muhalefet temsilcilerinin sürekli ziyaret turlarında olduklarını kaydeden gazeteci Ertuğrul Sevim, “Vatandaşın sorunlarıyla ilgili çözüm önerileri olmasa da sürekli ziyaret ediyorlar. Yıllardır aynı tabloyu görüyoruz. Dünyada böyle bir uygulama yok. Sorunları anlamak için sahaya çıkıp gezmeye gerek yok. Ülkemizin gelir seviyesi belli. Türkiye’de siyah ve beyaz var ama gri yok. İktidar beyaz diyor, muhalefet siyah diyor. Ülkemizde beyazın ve siyahın elli tonu olduğu unutuluyor. Bu ekonomik krizde dar gelirliler kaybediyor. Bu kesimin ağlaması normal ama bizim ülkemizde işadamları da ağlıyor. Ülkemizde siyasi değişimi önce bürokrat ve işadamları görür. İşadamının partisi olmaz. Genellikle iktidarın yanında yer alırlar. İlimizde CHP heyetinin ziyaretinin ilgi görmesi bana göre normal. Çünkü Kılıçdaroğlu klasik bir CHP’li değil ve muhalefet lideri oldu” dedi.

Programın sonunda yeni asgari ücretle ilgili değerlendirmeler yapıldı ve asgari ücret artışının elzem olduğu ancak bu artış yapılırken işveren maliyetinin de hesaba kayılması gerektiği anlatıldı. Ayrıca tüm öğretmenlerin günleri de kutlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır