passo
“Türkiye’nin ilk Moto Karavan Parkı Afyon’da”

“Türkiye’nin ilk Moto Karavan Parkı Afyon’da”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke konuk oldu. Akülke Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapımı sona yaklaşan Moto Karavan Parkı’nın uluslar arası standartlarda Türkiye’nin ilk moto karavan parkı olacağını söyledi. Moto Karavan Park’ında sona yaklaşıldığını belirten Akülke, “Burada her türlü ihtiyaç düşünüldü. Tuvalet, duş, mutfak, çamaşırhane, ütü odası… Alt yapısıyla […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke konuk oldu. Akülke Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapımı sona yaklaşan Moto Karavan Parkı’nın uluslar arası standartlarda Türkiye’nin ilk moto karavan parkı olacağını söyledi.
Moto Karavan Park’ında sona yaklaşıldığını belirten Akülke, “Burada her türlü ihtiyaç düşünüldü. Tuvalet, duş, mutfak, çamaşırhane, ütü odası… Alt yapısıyla dört dörtlük ve standartların üzerinde bir karavan alanını Afyonkarahisar, Türkiye’ye kazandırmış olacak. Onun için çok heyecanlıyız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Akülke, MXGP’deki 100 bin seyirci hedefine de bu yıl ulaşacaklarına inandığını vurgulayarak, Afyonkarahisar’ın Anadolu’daki şehirler arasında değişimin öncüsü olacağını kaydetti.
“1500’ün üzerinde sporcu ve teknik personel gelecek”
1-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan organizasyonlar için 1500’ün üzerinde sporcu ve teknik personelin Afyonkarahisar’da olacağını söyleyen Akülke, “2018’de Afyonkarahisar’da 25 bin, 2019’da 40 bin kişiyi ağırlamıştık. 2021’de ise hedefimiz Türkiye MotoFest’te 100 bin kişiyi ağırlamak. Bu yıl geçen iki yıldan çok daha hazırlıklıyız. Hem pistte hem de festival alanında bir çok yenilik olacak. Türkiye, Afyonkarahisar’da çok büyük bir festivale hazırlanıyor” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır