passo
“Turkovac aşısına başlandı”

“Turkovac aşısına başlandı”

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz Gün FM’de Gündem programına konuk oldu. Korkmaz ilimizde bir kişide omicron varyantının görüldüğünü ve bu kişinin herhangi birine bulaşmadan iyileştirildiğini söyledi. “Artık yerli ve milli aşımızı yaptırabilirsiniz” “Aşı olmayan vatandaşlarımızı bir an önce aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz” diyen Korkmaz, “Turkovac aşısına başlandı. Artık yerli ve milli aşımızı […]

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz Gün FM’de Gündem programına konuk oldu. Korkmaz ilimizde bir kişide omicron varyantının görüldüğünü ve bu kişinin herhangi birine bulaşmadan iyileştirildiğini söyledi.

“Artık yerli ve milli aşımızı yaptırabilirsiniz”

“Aşı olmayan vatandaşlarımızı bir an önce aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz” diyen Korkmaz, “Turkovac aşısına başlandı. Artık yerli ve milli aşımızı yaptırabilirsiniz. Hem kendi sağlığımız, hem sevdiklerimiz hem de toplum sağlığı için bu çok önemli. Tüm sağlık çalışanlarımız bu süreçte çok zorlandılar. Onların yaşadıklarını unutmayalım. Mutlaka aşı olalım” diye konuştu.

“Hareketsiz bir yaşam biçimi doğru değil”

Önümüzdeki yıl içinde Emirdağ ve Bolvadin ilçelerimize devlet hastanesi ile merkeze diş hastanesi yapılacağı bilgisini aktaran Korkmaz, “Tayinler dolayısıyla zaman zaman çeşitli branşlarda doktor açığı olsa da bunu bakanlığımız hemen telafi ediyor ve açık branşlar dolduruluyor” dedi.

Sağlıklı beslenmeyle ilgili de konuşan Korkmaz hareketsiz bir yaşam biçiminin doğru olmadığını ve beslenmemize dikkat etmemiz gerektiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır