passo
“Tutulmaz verimli bir dönem geçirdi”

“Tutulmaz verimli bir dönem geçirdi”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Programda Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Zonguldak iline Vali olarak atanan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’a ilimize katkıları nedeniyle teşekkür edildi. Geçtiğimi hafta içinde yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın Zonguldak iline […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Programda Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Zonguldak iline Vali olarak atanan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’a ilimize katkıları nedeniyle teşekkür edildi.
Geçtiğimi hafta içinde yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın Zonguldak iline Vali olarak atandığını söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Tutulmaz’ın yerine ilimize İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Gökmen Çiçek Vali olarak atandı. Tutulmaz görev yaptığı 3 yıl boyunca başarılı bir dönem geçirdi. İlimizin tanıtımı konusunda güzel atılımların yapılmasına öncülük etti. Ayrıca korona virüs salgınıyla ilgili önemli tedbirler aldı ve süreci güzel yönetti. Cenazelere katılımı Türkiye’de ilk olarak 10 kişiyle sınırlandırdı ve cenaze anonslarının kaldırılmasını sağladı. İlçeler arası seyahatlere sınırlama getirdi. Korona virüs döneminde aldığı kararlarla Türkiye’de örnek oldu. Gastronomi alanında yapılan çalışmalar da çok önemliydi. Tutulmaz görev süresi boyunca devleti güzel temsil etti. Emekleri için teşekkür ederiz” diye konuştu.
“Vali Tutulmaz devletin şefkatli elini vatandaşa güzel yansıttı”
Vali Tutulmaz’ın ilimizde görev süresi boyunca milletle hiçbir zaman karşı karşıya gelmediğini söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Devletle milletin arasını bozacak hiçbir olaya müsaade etmedi ve devletin saygınlığını korudu. Sn. Tutulmaz, bugüne kadar ilimizde görev yapan Valiler arasında çalışmalarıyla daima iyi hatırlanacak bir Vali oldu. Yerine atanan Valimizin de güzel bir çalışma dönemi geçirmesini diliyorum. Vali Tutulmaz devletin şefkatli elini vatandaşa güzel yansıttı. Sn. Tutulmaz’a yeni görev yerinde başarılar diliyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Valiler illerde devletin en üst düzey temsilcisidir”
Daha önce de ilimize genç Valilerin atandığını belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Yeni Valimiz için genç yaşta deniyor. Daha önce de ilimize 36-37 yaşında Vali atanmıştır. Sanırım ismi Bekir Aksoy’du. Valiler illerde devletin en üst düzey temsilcisidir. Organizatör olarak görevi önemlidir. Ben belli çizginin üzerinde insanların Vali olarak atandıklarını düşünüyorum. Afyonkarahisar Büyükşehirlerin arkasında yer alan en büyük il. Bu nedenle ilimizin önemli bulunduğunu düşünüyorum. Vali Tutulmaz icraatlarıyla tüm kesimleri kucaklamıştır. Yeni Vali’nin de ekip ruhuyla çalışmasını bekliyoruz” diye konuştu.
“Sn. Tutulmaz güzel çalışmalara imza attı”
Vali Tutulmaz’ın görev süresi boyunca tecrübelerini ilimize aktardığını belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Her kesimle arasındaki mesafeyi iyi korudu. Bazıları Sn. Tutulmaz’ın ilimizde son Valiliği olduğunu söylüyordu. Ancak ilimizdeki icraatlarıyla iyi bir not almış ki Zonguldak iline Vali olarak atandı. Bu söylentilerin gerçek olmadığı görülmüş oldu. Sn. Tutulmaz güzel çalışmalara imza attı. Yeni Valimiz Gökmen Çiçek genç bir isim. İlimize hayırlı olsun. Umarım verimli bir çalışma dönemi geçirir. Sn. Tutulmaz’a Zonguldak’ta, Sn. Çiçek’e ise ilimizde hayırlı hizmetler diliyorum” şeklinde konuştu.
Basın Odası’nda ayrıca korona virüsle ilgili son durum da değerlendirildi ve vatandaşlardan tedbirlere harfiyen uymaya devam etmeleri istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır