• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Üretirken öğrenme odaklı çalışıyoruz”
“Üretirken öğrenme odaklı çalışıyoruz”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu ve Türkeli Gazetesi Sahibi Önder Artuk konuk olarak katıldı. Artuk programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Özel Rahmiye Sare...
19 Ağustos 2020 13:14
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu ve Türkeli Gazetesi Sahibi Önder Artuk konuk olarak katıldı. Artuk programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nde öğrencilerin eğitim ve öğretim masraflarının devlet tarafından karşılandığını belirten Artuk, “Kolejimiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir özel okuldur. Lise eğitimi veren okulumuz 4 yıllık eğitim vermektedir. Öğrencilerin aldıkları bu 4 yıllık eğitim boyunca eğitim ve öğretim masraflarının tamamı devlet tarafından karşılanmaktadır. Kolejimiz kayıtları merkezi sınav sistemine göre değil doğrudan kolejimize başvuruyla yapılmaktadır. Kolejimize en yüksek puandan başlayarak kontenjan kadar öğrenci alınmaktadır. Bizler üretirken öğrenme odaklı çalışıyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
“Öğretmenlerimiz alanında yetişmiş isimlerden oluşuyor”
“Kolejimizdeki öğretmenlerimiz özel öğretim kurumları tecrübesi ile yetişmiş, alanında uzaman, öğretmenliğin gerekliliği olan vasıflara sahip eğitimcilerdir” diyen Artuk, “Yıllardır Afyon eğitiminde etkin olan kurumumuz uzun bir araştırma süreci geçirmiştir. Bu sürede Afyon’un ve Türkiye’nin önde gelen iş adamları ve CEO’ları ile görüşülmüştür. Bunun yanı sıra üniversite eğitimini yakından takip eden kurumumuz okulumuzdaki bölümlerin iş sahasının en geniş bölümler olduğunu ve iş hayatında aranan alanlar olduğunu tespit etmiştir. Kolejimizde Elektrik-Elektronik, Makine, Gıda, Motorlu Araçlar ve Endüstriyel Otomasyon ve Kontrol Sistemleri (Mekatronik) bölümlerimiz bulunmaktadır. Bu bölümler üniversiteyi kazanma yolunda da oldukça avantajlıdır” şeklinde konuştu.
Pandemi günlerinde okullarında sprey el dezenfektanı ürettiklerini belirten Artuk, herkese maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat edilmesi uyarısında bulundu.
“Gazetecilik veballi bir meslek”
“Gazeteci halkla yöneten arasında bir köprü görevi görür” diyen Artuk, “Elinize gelen bilgilerin doğruluğunu araştırmadan yazmamak gerekir. Bazen art niyetli bilgiler de gelebiliyor. Bunları araştırmadan yazarsanız bir makam sahibine veya işletmeye zarar vermiş olursunuz. Bu nedenle gazetecilik veballi bir meslek. Bu işi hakkını vererek yapan hem ilimizde hem de ülkemizde birçok gazeteci var. Biz de uzun yıllardır olduğu gibi hakkını vererek bu mesleği yapanların içinde olmaya devam edeceğiz. Gazetemiz kurulduğundan beri daima halkımızın yanında bir yayın politikası belirlemiş ve biz de devraldığımız bu emaneti çizgisinden sapmadan devam ettireceğiz” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa