passo
Uslu: “Bu menfur kalkışma ve terör saldırısını lanetliyoruz”

Uslu: “Bu menfur kalkışma ve terör saldırısını lanetliyoruz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Demiryol-iş Sendikası Şube Başkanı ve Türk-İş Afyonkarahisar İl Temsilcisi Muharrem Uslu konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Uslu 15 Temmuz akşamı meydana gelen darbe girişimiyle ilgili değerlendirmede bulundu. “Yaşananlar inanılmazdır” Ülkeye ve millete karşı girişilen kalkışmayı demokrasiye, milletin iradesine karşı bir darbe olarak gördüklerini […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Demiryol-iş Sendikası Şube Başkanı ve Türk-İş Afyonkarahisar İl Temsilcisi Muharrem Uslu konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Uslu 15 Temmuz akşamı meydana gelen darbe girişimiyle ilgili değerlendirmede bulundu.
“Yaşananlar inanılmazdır”
Ülkeye ve millete karşı girişilen kalkışmayı demokrasiye, milletin iradesine karşı bir darbe olarak gördüklerini ve anayasal düzenin dışında gelişen, milletin iradesini yok sayan her türlü girişimin karşısında bulunduklarını belirten Uslu, “Terör belasının ülkemizi sardığı, dayanışmaya en çok ihtiyaç duyulan bugünlerde yaşanılan facia akıllara durgunluk vermektedir. Yaşananlar inanılmazdır. Türk askeri olmayanlar, kendisini askermiş gibi gizleyerek Türk askerini, polisini ve sivil vatandaşını vurmuş; polisiyle çatışmıştır. Tarihinin hiçbir döneminde baskı altına alınamayan yüce meclisimiz kendi savaş uçaklarımız, helikopterlerimiz tarafından vurulmuştur. Göz bebeklerimiz, ülkemizin güvenliğinin teminatı olan Hava Kuvvetlerinden, MİT karargâhına, Emniyet Teşkilatının Özel Harekât Merkezinden stratejik bir kurum olan TÜRKSAT Merkezine dek devletimizin tüm kilit noktalarındaki binalara acımasızca saldırılmış ve çok sayıda vatandaşımız, askerimiz ve polisimiz şehit edilmiştir. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelere başsağlığı ve sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.
“Hainlerin kökünün kurutulması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır”
“Bu kalkışma, darbe girişiminden öte, kırk yıllık bir sürede uluslararası bir proje olarak oluşturulan FETÖ/PDY’nin milli iradeyi bertaraf ederek devletimizi içeriden ‘işgal etme’ girişimi olarak değerlendirilmektedir” diyen Uslu, “Yapılanlar affedilmezdir. Bu sinsi terör örgütünün yaptıkları milletimiz tarafından asla unutulmayacak ve affedilmeyecektir. Ülkenin, meclisin ve milletin yanındayız ve yanında kalmaya da devam edeceğiz. Aziz milletimizin dik duruşuyla bu bela defedilme yoluna girmiştir. Bizler bu menfur kalkışma ve terör saldırısı bitene kadar meydanlardan ayrılmayacağız. Türk askerini Türk askerine kırdıran masum vatandaşların üzerinden tankla geçen, acımasızca bombardıman yaparak polislerimizi hunharca şehit eden hainlerin kökünün kurutulması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü ve demokratik yapısını yok etmeyi hedef alan bu menfur kalkışma ve terör saldırısını lanetliyoruz. Bu işin içinde olan tüm hainlerin tespit edilerek haklarında yasal işlemlerin başlaması memnuniyetle karşılanmakta, bir an önce hak ettikleri şekilde cezalandırılmaları beklenilmektedir” diye değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır