passo
“Uyum içerisinde çalışıyoruz”

“Uyum içerisinde çalışıyoruz”

Afyonkarahisar Valiliği işbirliğinde süren Turizm Saati programına Dinar Kaymakamı Kemal Duru konuk oldu. Duru, Dinar’da tüm idarecilerle uyum içerisinde çalıştıklarını söyleyerek görev süresi boyuncu güzel işlere imza atmak istediklerini belirtti. “Dinar verimli topraklara ev sahipliği yapıyor” Dinar’ın topraklarının oldukça verimli olduğunu belirten Kaymakam Duru, “Yıllık olarak 60 bin ton buğday, 32 bin ton arpa, 100 […]

Afyonkarahisar Valiliği işbirliğinde süren Turizm Saati programına Dinar Kaymakamı Kemal Duru konuk oldu. Duru, Dinar’da tüm idarecilerle uyum içerisinde çalıştıklarını söyleyerek görev süresi boyuncu güzel işlere imza atmak istediklerini belirtti.

“Dinar verimli topraklara ev sahipliği yapıyor”

Dinar’ın topraklarının oldukça verimli olduğunu belirten Kaymakam Duru, “Yıllık olarak 60 bin ton buğday, 32 bin ton arpa, 100 bin ton patates, 4 bin ton ayçiçeği, 3 bin ton vişne, 800 ton ceviz ve 420 ton badem üretilmektedir. İlçemizde kültür balıkçılığı faaliyeti de yapılmaktadır. Hollanda ve Almanya gibi ülkelere dondurulmuş fileto üreten firmamız ilçemizde faaliyetlerini sürdürüyor. Yine pişirilmiş ve işlenmiş kerevit üretimi yapan firmamız ürünlerini İsveç’e ihraç etmektedir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Dinar’ı mutlaka görün”

Dinar’ın hem doğal hem de tarihi yerlerinin mutlaka görülmesi gerektiğini belirten Duru, “Geçiş güzergahında bulunan Dinar’ı herkesin görmesini ve konaklamalarını isteriz. Görevde bulunduğumuz süre boyunca Dinarımızda güzel işlere imza atmak istiyoruz. İlçemizde bulunan tüm idarecilerimizle uyum içerisinde çalışıyoruz” dedi.

“2 rüzgar elektrik santralimiz var”

“İlçemiz ülkemizin 2 büyük rüzgar elektrik santraline ev sahipliği yapmaktadır” diyen Duru, “Bir firmamız 81 adet, diğer firmamız ise 30 adet rüzgar gülü ile yıllık ortalama 564 megavat kapasiteyi ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca onlarca GES enerjisi üretimdedir” diye konuştu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Duru Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Kaymakam Duru’ya yayın dolayısıyla teşekkür etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır