• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Vali Çiçek: “Kadın İsterse her şeyi güzelleştirir’’
Vali Çiçek: “Kadın İsterse her şeyi güzelleştirir’’
Gün FM’e konuk olan ve Gündem Özel programında Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını cevaplayan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Kadın Kültür Evi projesinin eşi Sümeyra Hanım’dan çıktığını belirterek “Kadınlarımız isterse çok şeyi...
14 Ekim 2020 11:33
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’e konuk olan ve Gündem Özel programında Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını cevaplayan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Kadın Kültür Evi projesinin eşi Sümeyra Hanım’dan çıktığını belirterek “Kadınlarımız isterse çok şeyi değiştirir, güzelleştirir” dedi.

Toplumu anneler sayesinde geliştireceğiz

En çok önem verdiği projenin Kadın Kültür Evleri Projesi olduğunu söyleyen ve bu projenin fikrinin ise eşi Sümeyra Hanım’a ait olduğunun altını çizen Vali Gökmen Çiçek: “Ben bu projeyi Afyonkarahisarlı kadınların projesi olarak değerlendiriyorum. Proje kapsamında özveriyle ve büyük emeklerle çalışan bir üst kurul oluşturduk. Ekibimiz kadınlarımız için elinden gelen çabayı gösteriyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi hocalarımız her gün derslere gidiyor. Daha çok yolumuz var. Projeyi tam olarak oturtamadık. Tam anlamıyla hayata geçtiğinde bu evlerden çok verim alacağız. Biz burada kadınlarımıza sosyalleşme imkânının yanında Türk tarihi, Peygamber Efendimizin hayatı, dini bilgiler, sağlık, psikolojik danışmanlık, girişimcilik gibi farklı başlıklarda çok sayıda eğitim vereceğiz. Tüm kırsal kesimdeki kadınlarımızı akademik ve iyi eğitimle bilinçlendirmek istiyoruz” dedi
Kadınlar isterse çok şeyi değiştirebilirler diyen Vali Gökmen Çiçek: “Kadın Kültür Evlerimize yoğun talep var. En kısa sürede tüm ilçelerimizde çalışmaları tamamlayacağız. Eğitimli anne, bilinçli anne aynı zamanda bilinçli gelecektir. Biz toplumuz değiştireceksek bunun yolu annelerden geçiyor.’dedi.

Afyon dinamik bir kent çalışmak zorundayız

“Afyonkarahisar’a geliyorsanız çalışacaksınız çünkü bu şehir sizi çalıştırır” diyen Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehrin insanları sizi çalışmaya teşvik ediyor. Afyon’da bir şey yapıyorsanız bu şehrin insanları bunun değerini biliyor. Dinamik bir kent ve burada çalışmaktan keyif alıyorum. Ben Afyon’a gelmeden önce bu şehrin herhangi bir ilden biraz daha büyük olduğunu düşünüyordum ama bu şehre gelince metropollerle yarışacak bir il olduğunu ve bu şehre haksızlık ettiğimi düşündüm. Bu şehir Türkiye hatta dünya basınında yer alması gereken bir il. Bu şehirde ulusal basına haber olabilecek, gündem olacak çok konu var. Afyonkarahisar basını güçlü bir il. Duyarlı bir basın camiası var. Sürekli ilçe ziyaretlerine devam ediyorum .Basın Yayın Derneği ve Afyon Valiliği projesi olan İlçelerde buluşuyoruz çalışmasına pandemi den dolayı ara vermiştik.Yakında bu projeyi yeniden hayata geçireceğiz.Aslında geniş katılımlı bir sempozyum da düşünüyorum.Açık alanda çalışma masaları oluşturup buradan gelecek veriler ile il ve ilçemize yön vermek lazım” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Eğitimde Elbirliğiyle Başarıyı Sağlamalıyız

İlçeleriyle, köyleriyle tüm şehirde birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini kaydeden Vali Gökmen Çiçek konuşmasına şöyle devam etti: ” Her Ev Bir okul projemiz ile eğitim alanında çalışmalar yapıyoruz. Eğitimde hak ettiğimiz konuma gelmeliyiz. Bu yıl ciddi rakamda öğretmen geldi bu şehre. Ben Kaymakamlarımızı değerlendirirken eğitimdeki performansa da bakacağım. Başarılı olan herkesi ödüllendirmek istiyorum. Bunun bir motivasyon olmasını istiyorum. Her Ev Bir Okul projemizle bizler öğrencelerimize ders çalışma ortamı oluşturmak istedik. Bu konuda büyük destek gördük. Bizlere ulaşamayan öğrencemiz varsa lütfen hepsi ulaşsın. Evde başlayan motivasyon okula ve eğitime de yansıyacaktır. Hep birlikte seferber olalım ve bu konuda birlikte dertlenelim. Eğitim sadece Vali veya Mili Eğitim Müdürü meselesi değil. Herkesi bire bir ilgilendiriyor.Bu konuda muhtarlarımıza da büyük görev düşüyor.Muhtarlarımız nerede olursa olsun eğitimde aksaklık veya ihtiyacı olan öğrenci varsa bize bunu bildirsin.Muhtarlarımızı çok önemsiyorum.Onlar seçilmiş insanlar toplumun içinde yaşıyor ve konulara her zaman vakıf olanlar.Bu yüzden muhtarlarımızı daha çok sahada görmek isterim. İşte o zaman başarı beraberinde gelecektir.”

Frig Vadisi’ne Sahip Çıkmalı

Turizm alanında yapılan çalışmalar ve projelerine ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek: “Biz bu şehri her alanda geliştirmeliyiz. Tarih ve kültür alanında çalışmalar yapmalıyız. Frig Vadisi muazzam bir coğrafya. Kısa sürede bu bölgeyi ayağa kaldırmayı ve cazip hale getirmeyi düşünüyoruz. Ayazini bölgesine Karşılama Merkezi yapıyoruz. Ben bu bölgeye aşık oldum. Binlerce yıllık tarih hala canlı ve ilk gün ki gibi ayakta duruyor. Bu bölgeyi balon uçuşları ile yeni projelerle canlandıracağız. Kalbi Afyon için atan herkesin Frig Vadisini birinci önceliğine almasını ve bu bölge için elinden geleni yapmasını rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Bayramına kısıtlama yok

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çi,çak valiliğin toplu gösteri yürüyüş vb kararının yanlış anlaşıldığının altını çizerek şunları söyledi ‘ Bazı haberler gelmeye başladı.Cumhuriyet Bayramı na kısıtlama geliyor şeklinde.Buradan açıkça ilan ediyorum.Böyle bir şey yok olamaz.Cumhuriyet Bayramını pandemi kurallarına uyarak çoşku ile kutlayacağız.Kutlamalara bizzat kendimde katılacağım.’dedi
Vali Gökmen Çiçek program sonunda tüm dinleyenlere sevgi ve selamlarını ileterek, Gün FM ailesine teşekkür etti.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e yayın anısına bir plaket sundu. Vali Çiçek ise plaket nedeniyle Akar’a teşekkür etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa