passo
Vali Yiğitbaşı 100.Yıl Ruhuyla hareket etmeli

Vali Yiğitbaşı 100.Yıl Ruhuyla hareket etmeli

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında ilimizde göreve başlayan Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’ndan ilimize dair beklentiler konuşuldu. Bir önceki Vali Gökmen Çiçek’in ilimizden görkemli bir törenle Kayseri’ye uğurlandığını söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Bazı kesimler Vali hanım göreve başlamadan kendi bakış açılarını yansıtan siyasi mesajlar verdiler. Halbuki göreve başlaması beklenmeliydi. Bunu doğru bulmuyorum. Geçmişi kaşımanın […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında ilimizde göreve başlayan Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’ndan ilimize dair beklentiler konuşuldu.

Bir önceki Vali Gökmen Çiçek’in ilimizden görkemli bir törenle Kayseri’ye uğurlandığını söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Bazı kesimler Vali hanım göreve başlamadan kendi bakış açılarını yansıtan siyasi mesajlar verdiler. Halbuki göreve başlaması beklenmeliydi. Bunu doğru bulmuyorum. Geçmişi kaşımanın kimseye faydası olmaz.Yapacağı hizmetler beklenmeli. Vali Hanım’ın Çiçek’ten devraldığı çıtayı yükseklere taşıyacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Kalkınmada öncelikli konular gündeme taşınmalı” diyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Bir önceki Valimiz Gökmen Çiçek ilimizde güzel işlere imza attı. Kübra Valimizin de bu işleri sürdüreceğini düşünüyorum. Kendisi AKÜ’nün kurucu Rektörü Şahabettin Yiğitbaşı’nın gelini olması nedeniyle ilimize yabancı değil. Afyon’a kadın eli değsin. İlçelerimizde güzel işler yapılsın. Yeni Valimizin de güzel projeler yapacağına inanıyorum” dedi.

Kuzey ülkelerinin çok fazla tarihlerinin olmadığına değinen Gazeteci Polat Yılmaz, “Bu ülkeler kendilerine tarihten noktalar yakalamaya ve bir tarih oluşturmaya çalışıyorlar. Afyonkarahisar tarihin her dönemine tanıklık etmiş bir şehir. Bu yüzden yeni Valimizin bir önceki Vali Çiçek’in tarihle ilgili başlattığı çalışmaların üzerine yenilikler katarak iyi işler başarmasını bekliyoruz. Dinar’da yapılan ve ara verilen Marsiyas Müzik Festivali’nin ve Karaadilli Yağlı Güreşleri’nin yeniden başlatılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

İlimizde tüm kurumların biraraya gelerek ekip ruhuyla işler başarma kültürünün zayıf olduğuna değinen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bir önceki Valimiz Gökmen Çiçek bu ruhu sağladı. Yeni Valimizin de devam ettirmesini diliyorum. Kübra Valimiz sadece merkezin Valisi olmamalı, ilçelere de ulaşmalı. Kocatepe ruhuyla hizmet etmeli. Özellikle Büyük Taarruz’un 100’ncü yılı için planlanan işler hayata geçirilmeli” diye konuştu.

 

AGC Ziyareti

Bu arada Gün FM’in 28.senesi dolayısıyla Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetimi Gün FM i ziyaret ederek il basını hakkında istişarede bulundu.

Ziyarete AGC Başkanı Sezer Küçükkurt, Sekreteri Hakan Dilek,Yönetim Kurulu üyeleri Ömer Elçi ve Faruk Kılınç İle Afyon Gazeteciler Cemiyeti  Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Abdioğlu ve Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Tunca’da yer aldı.

Ayrıca ziyarete Gazeteci Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim eşlik etti.

Öte yandan AGC Yönetim Kurulu Üyeleri Hüsnü Serteser ve Canser Kuzu yurt dışında  Mehmet Emin Birliktir ve Denetleme Kurulu Üyesi Muammer Türker ise İl dışında olmalarından dolayı kutlama mesajı ile Gün FM in 28.yılını kutladılar.

 

                                  Pasta Kesildi

Gün FM in 28. yılı münasebetiyle Afyon Şehir Gazetesi ekibi pasta kesti.

Afyon Şehir Gazetesi Sahibi Hakan Dilek Yazı İşleri Müdürü Polat Yılmaz ve Haber Müdürü Yurdanur Mergen radyoyu ziyaret ederek pasta kesildi.Pasta kesiminde Gün FM Sahibi İsmail Akar,Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar,Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir yer aldı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır