passo
Vali Yiğitbaşı Gün FM’e konuk oldu

Vali Yiğitbaşı Gün FM’e konuk oldu

Gün FM’e konuk olan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtladı. Göreve başladığı tarihten itibaren gerçekleştirilen projeler ile ilgili konuşan Vali Yiğitbaşı, sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Gazeteci Akar’ın göreve geldiği günden itibaren yoğun bir programı olduğunu ve Büyük Taarruz’ un 100. Yıl etkinlikleri kapsamda Cumhurbaşkanımızın Afyonkarahisar’a gelişi ve ilimizde […]

Gün FM’e konuk olan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtladı.
Göreve başladığı tarihten itibaren gerçekleştirilen projeler ile ilgili konuşan Vali Yiğitbaşı, sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
Gazeteci Akar’ın göreve geldiği günden itibaren yoğun bir programı olduğunu ve Büyük Taarruz’ un 100. Yıl etkinlikleri kapsamda Cumhurbaşkanımızın Afyonkarahisar’a gelişi ve ilimizde gerçekleştirilen organizasyonlarla ilgili sorusu üzerine Vali Yiğitbaşı şunları söyledi:
“Tabi ilk günden itibaren makam ziyaretleri ve 100.yıl etkinlikleri ile başlayan yoğun bir organizasyon sürecine girdik. Vatandaşlarımız benden Sayın Cumhurbaşkanımızı şehrimize davet etmemi istediler. Ben de bunu görev addedip kendileriyle görüştüm ve Sayın Cumhurbaşkanımız da vatandaşlarımızı kırmayarak Büyük Taarruz’ un 100. Yılında şehrimize teşrif etti. Tabi bu durum yoğunluğu ve şehrimize olan ilgiyi de artırdı. Akabinde Şehrimiz Motokros Şampiyonası ve GastroAfyon gibi büyük organizasyonları da başarıyla gerçekleştirdi. Aslında Bu başarı şehrimizin kurumlar arası koordinasyonunun ve eşgüdümünün ne kadar iyi olduğunu gösteriyor.”
Gazeteci Akar’ın Vali Yiğitbaşı’nın üzerinde durduğu Mutluluk Kervanı Projesi ile ilgili sorusu üzerine Yiğitbaşı kırsaldaki çocukların devletimizin tüm kurumları ile tanışmasının önemini vurgulayarak şunları söyledi.
“Çocuklarımızın köyler ve beldelerde yaz tatili sürecini de dikkate aldığımızda daha nitelikli zaman geçirmeleri ve devlet kurumlarımızın her türlü imkan ve fırsatlarından rahatlıkla istifade edebilmeleri düşüncesiyle yola çıktık. Çocuklarımızın ekonomik dezavantajlarının onların yeteneklerinin keşfedilmesine engel olmamasını amaçlayarak spor, sanat ve müzik alanlarında yeteneklerini keşfetmeye çalıştık. Bu çalışmaların sonucunda Mutluluk Kervanı bir sosyal sorumluluk projesine dönüştü. Hamdolsun şimdiye kadar  4-12 yaş grubu 17 köyde toplam yaklaşık 5000 çocuğumuza dokunduk. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Rehberlik Araştırma Merkezimizdeki uzmanlar ile çocuklarımız ilgili konular üzerine yönlendiriyoruz. ”Projelerinde kadın ve çocuklara verdiği önemi vurgulayan Vali Yiğitbaşı Kadın Kültür Evlerin geldiği aşamayı değerlendirerek şunları söyledi.
“Kadın Kültür Evleri ve Kooperatiflerimiz son derece sağlıklı bir şekilde yürütülüyor. Hatta kooperatiflerimizin ürünleri artık online satış platformlarında da kendini göstermeye başladı. Hatta size buradan tekrar ifade edeyim shopsa.com.tr adresinde de artık Kadılarımızın el emeği sergilenmeye başlayacak. Bu vesileyle bu süreçte emeği geçen başta Kayseri Valisi Gökmen Çiçek olmak üzere, bugüne kadar her zaman kadınlarımıza destekler sunan Sn. Demet Sabancı ÇetinDoğan’a ve diğer tüm katkı sağlayanlara teşekkür ederim.”
Gazeteci Akar’ın bir iletişimci olarak Afyon yerel basını hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine Vali Yiğitbaşı;
“Öncelikle bu nazik davetinizden dolayı başta Fatma Akar olmak üzere tüm Gün FM çalışanlarına teşekkür ederim.  Tabi Afyon’da oldukça güçlü bir yerel basın var. Basında birlik ve beraberlik sağlandığında ne kadar güçlü olunacağının da güzel bir örneği bu anlamda. Ayrıca Afyon basının çok sesli bir yapısı olduğunu da vurgulamak gerekiyor.
Son olarak Gazeteci Akar Vali Yiğitbaşı’ na Afyonkarahisar ile ilgili olarak “iyi ki” ve “keşke” olarak sınıflandırabileceği olaylar yaşayıp yaşamadığını sordu. Soruyla ilgili somut bir olayın aklına gelmediğini belirten Vali Yiğitbaşı şunları söyledi;
“ Böyle nokta atışı bir olay aklıma gelmiyor şu an ama vatandaşlarımıza dokunduğumuz, onların duasını aldığımız zaman mutlu oluyoruz. Bir de okul ziyareti yaptığımızda ya da genç kızlarımızla bir araya geldiğimizde vali olmak isteyen, idareci olmak isteyen kızlarımızın olması, beni rol model olarak gören kızlarımızın varlığı tabi ki mutlu ediyor. Olumsuz olarak demeyelim ama anlaşılmak adına Şehit ve Gazi aileleri bizim için ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak bazen Şehit ve Gazi ailelerinin hassas olduğu konular sosyal medya üzerinden siyasi bir noktaya çekilmeye çalışılıyor ve bu bizi üzüyor tabi.”
Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar yayın sonrası Vali Yiğitbaşı ile görüşerek yayın dolayısıyla teşekkür etti ve Gün FM’in Valilik işbirliğindeki programlarıyla ilgili bilgiler aktardı. Vali Yiğitibaşı ise Akar’ın şahsında Gün FM ekibini kutlayarak, Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi.
Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, yayın anısına Gün FM ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirerek, Gün FM Anı Defterine görüşlerini de yazdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır