passo
“Vatandaşlarımızın dua ve desteklerine talibim”

“Vatandaşlarımızın dua ve desteklerine talibim”

Gün FM’de yayınlanan Seçime Doğru programının konuğu Şuhut Belediye Başkanı ve Ak Parti Şuhut Belediye Başkan Adayı Recep Bozkurt oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayında konuşan Başkan Bozkurt, yaptıkları çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulundu. “Yaptığımız ilk icraatlar çevre kirliliğinin giderilmesi ve çevre yatırımları olmuştur” Toplumsal hayatın en önemli sorunlarından birisi ve […]

Gün FM’de yayınlanan Seçime Doğru programının konuğu Şuhut Belediye Başkanı ve Ak Parti Şuhut Belediye Başkan Adayı Recep Bozkurt oldu.

Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayında konuşan Başkan Bozkurt, yaptıkları çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulundu.

“Yaptığımız ilk icraatlar çevre kirliliğinin giderilmesi ve çevre yatırımları olmuştur”

Toplumsal hayatın en önemli sorunlarından birisi ve belki de en önemlisinin çevre sorunları olduğunu kaydeden Başkan Bozkurt, “Yerel yönetimlerinde en önemli görevlerinden birisi çevreyle ilgili görev ve sorumluluklarıdır. Çöplerin toplanmasından bertarafına, atık suların arıtılmasından çevresel hizmet ve yatırım belediyeler tarafından yapılmaktadır. İlçemizin en büyük sorunlarından birinin çevre kirliliği ve temizlik işlerinin yeterli olmadığını daha göreve başlamadan önceki yıllarda tespit etmiş idik. Belediye başkanlığı dönemimizde yaptığımız ilk icraatlar çevre kirliliğinin giderilmesi ve çevre yatırımları olmuştur. Bu kapsamda daha önce belediyemizin kıt imkânları ve yetersiz personeli ile yapılmaya çalışılan temizlik işleri ilk defa özel firmalara ihale edilmek suretiyle daha kaliteli ve daha sürekli bir hizmet haline getirilmiştir. Böylece belediyemiz daha temiz bir Şuhut için önemli bir çalışmayı hayata geçirmiştir. Ayrıca 2009’dan önce ilçemizde toplanan çöpler vahşi depolama alanlarında ilkelce biriktirilmekteydi. Vahşi depolama alanları çevreyi, tarım alanlarını ve halkımızın sağlığını ciddi boyutta tehdit etmekteydi. Bu sorunun köklü çözümü için Sayın Bakanımızın emir ve destekleriyle Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği kurulmuştur. Şuhut ilçemizde bu birliğin üyesi olup 2009’da ilçemize düzenli ve sağlıklı çöp bertarafının sağlanması için çöp transfer istasyonu kurulmuştur. Bu tesisle birlikte ilçemizde toplanan günlük ortalama 20 ton çöp Afyondaki çöp bertaraf tesislerine gönderilmektedir” diye konuştu.

“İtfaiye teşkilatımız için yeni ve modern bir itfaiye binası yaptık”

Halka daha sağlıklı ve daha kaliteli içme suyu verebilmek maksadıyla DSİ ile işbirliği yapılarak içme suyu arıtma tesisi yapıldığını belirten Başkan Bozkurt, “Başta arsenik olmak üzere birçok parametre yönünden suyun arıtımı sağlanmıştır.  Cadde ve sokaklarımıza 150 bin metrekare yeni parke taşı, 70 bin metrekare parke taşı tamiri, 50 bin metrekare asfalt kaplama, 10 bin metre kanalizasyon, 20 bin metre beton bordür, 3 bin 500 metre yağmur suyu hattı çalışmaları yapıldı. İtfaiye teşkilatımız için yeni ve modern bir itfaiye binası yaptık. Böylece daha önce binasız, araç parksız, dağınık ve düzensizce verilmeye çalışılan itfaiye hizmetlerinin daha iyi verilmesi sağlandı” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Canlı hayvan borsasını faaliyete geçirdik”

Şuhut ilçesinin hayvancılık açısından çok önemli bir konumda bulunduğunun altını çizen Bozkurt, “Bölgemiz hayvancılık sektörünün en önemli yatırımlarından birisini tamamlayarak, canlı hayvan borsasını faaliyete geçirdik. Bu tesis 6 bin metrekare alana sahip olup, tesisin toplam alanı 30 bin metrekaredir. Bu tesisle ile ilçemizin tarım, hayvancılık ve ekonomik koşullarının gelişmesine büyük bir destek sağlanmıştır. Ayrıca 2012 yılı Ağustos ayında ilçemizin en güzel yerinde Selçuklu-Osmanlı tarzı, özgün mimarisiyle belediye AVM inşaatına başlanmıştır. Tamamlandığında Şuhutumuza yeni bir kimlik ve ciddi bir katkı sağlayacak olan bu proje kapsamında 28 adet dükkân, 21 adet ofis, otel, düğün salonu, hanımlar lokali, gençlik merkezi, konukevi, otopark, sinema salonları bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

“İlçemizde ilk defa bizim dönemimizde trafik ışıklandırması yapılmıştır”

Yıllarca Şuhutluların talep ettiği fakat bir türlü yapılamayan MOBESE sisteminin halk-devlet işbirliğiyle kendi dönemlerinde tamamlandığını söyleyen Başkan Bozkurt, “Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve halkımızın katkılarıyla 9 hareketli, 30 sabit ve 4 adet plaka tanıma sistemli olmak üzere toplam 43 kamera ilçe merkezinin 14 farklı noktasına kurulmuştur. Gali Çayı projesi kapsamında DSİ-Belediye işbirliğiyle ilçemizin içinden geçen Gali Çayı’nın üzerine 3 adet köprü yapılmıştır. Ayrıca Gali Çayı’nın etrafına yürüyüş yolları, çevre düzenlemeleri yapılmıştır. İlçemizde ilk defa bizim dönemimizde trafik ışıklandırması yapılmıştır. Belediye ve Karayolları Şefliği’nin işbirliğiyle Sanayi Kavşağı ve YİBO Öğrenci Yurdu önüne trafik lambaları kurulmuş ve yol düzenlemesi yapılmıştır” diye açıklamada bulundu.

“Hizmetimiz sürsün, Şuhut büyüsün diye yeniden adayım”

“Hizmetimiz sürsün, Şuhut büyüsün diye yeni dönemde de aday olduğunu belirten Bozkurt, “Yeni dönemde de vatandaşlarımızın dua ve desteklerine talibim. Yaptığımız yatırımlarla Şuhut, Ege’nin parlayan yıldızı olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu konuda Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yayın sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, yayın dolayısıyla Akar’a teşekkürlerini iletti. Akar ise Bozkurt’a çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır