• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Vatanımız ve milletimiz için Hayır diyeceğiz”
“Vatanımız ve milletimiz için Hayır diyeceğiz”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Demirkırkan TBMM’den geçen ve referandumda halka sunulacak...
28 Ocak 2017 11:36
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Demirkırkan TBMM’den geçen ve referandumda halka sunulacak olan anayasa değişikliği paketine neden karşı olduklarını anlattı.
“Anayasa değişikliği paketi oylamasında çocuklarımızın geleceğini oylayacağız” diyen CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan, “Bu oylamaya parti gözüyle değil, ülkenin geleceği gözüyle bakmak lazım. Bu konu partiler üstü bir konudur. Bu nedenle geleceğini düşünen herkesi hayır demeye çağırıyorum” diye konuştu.
“Gerçekleri milletimize anlatacağız”
Demirkırkan, “Anayasa paketinin TBMM’de kabul edilmesinin ardından yapılacak referandum ile Türkiye bir kırılmanın eşiğine gelmiştir. Anayasalar, düşman oluşturarak, kutuplaştırarak değil, uzlaşma ile ortak akılla yapılırsa ülkeye barış ve huzur getirir. Tek adam diktatörlüğü değil, demokrasi, hukuk, adalet ve kuvvetler ayrılığı güçlendirilirse barış ve huzur gelir. Ancak öyle görülüyor ki AKP huzurlu bir Türkiye istemiyor. Egemenliği saraydan alıp millete veren Türkiye Cumhuriyeti’nden, egemenliğin tekrar Saraya verileceği bir düzene geçilip geçilmeyeceğinin kararını önümüzdeki günlerde milletimiz verecektir. Demokrasiye sahip çıkmak hepimizin ortak görevidir. Vatanımız ve milletimiz için Referandumda hayır diyeceğiz. TBMM’de yapılan bu hatayı milletimiz kesinlikle düzelteceğine inancımız sonsuzdur. Hep birlikte tarafsız bir cumhurbaşkanı oluncaya kadar, milletin iradesi parlamentoya yansıyıncaya kadar, yasakların olmadığı bir Türkiye ayağa kaldırıncaya kadar mücadele edeceğiz. Bugünden tezi yok vatandaşlarımıza bu anayasa paketinin neleri götürdüğünü ve gelecekteki sonuçlarını anlatmaya başlayacağız. Milletvekillerimizle, örgütlerimizle ev ev, sokak sokak, köy köy dolaşarak, Afyonkarahisar’ın her yerine dağılıp, yüz yüze konuşarak, bulabildiğimiz tüm kanalları kullanarak vatandaşlarımıza ulaşacağız. Gerçekleri milletimize anlatacağız” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Demirkırkan yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Demirkırkan’a çalışmalarında başarılar diledi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa