passo
“Vatanımız ve milletimiz için Hayır diyeceğiz”

“Vatanımız ve milletimiz için Hayır diyeceğiz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Demirkırkan TBMM’den geçen ve referandumda halka sunulacak olan anayasa değişikliği paketine neden karşı olduklarını anlattı. “Anayasa değişikliği paketi oylamasında çocuklarımızın geleceğini oylayacağız” diyen CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan, “Bu oylamaya parti […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Demirkırkan TBMM’den geçen ve referandumda halka sunulacak olan anayasa değişikliği paketine neden karşı olduklarını anlattı.
“Anayasa değişikliği paketi oylamasında çocuklarımızın geleceğini oylayacağız” diyen CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan, “Bu oylamaya parti gözüyle değil, ülkenin geleceği gözüyle bakmak lazım. Bu konu partiler üstü bir konudur. Bu nedenle geleceğini düşünen herkesi hayır demeye çağırıyorum” diye konuştu.
“Gerçekleri milletimize anlatacağız”
Demirkırkan, “Anayasa paketinin TBMM’de kabul edilmesinin ardından yapılacak referandum ile Türkiye bir kırılmanın eşiğine gelmiştir. Anayasalar, düşman oluşturarak, kutuplaştırarak değil, uzlaşma ile ortak akılla yapılırsa ülkeye barış ve huzur getirir. Tek adam diktatörlüğü değil, demokrasi, hukuk, adalet ve kuvvetler ayrılığı güçlendirilirse barış ve huzur gelir. Ancak öyle görülüyor ki AKP huzurlu bir Türkiye istemiyor. Egemenliği saraydan alıp millete veren Türkiye Cumhuriyeti’nden, egemenliğin tekrar Saraya verileceği bir düzene geçilip geçilmeyeceğinin kararını önümüzdeki günlerde milletimiz verecektir. Demokrasiye sahip çıkmak hepimizin ortak görevidir. Vatanımız ve milletimiz için Referandumda hayır diyeceğiz. TBMM’de yapılan bu hatayı milletimiz kesinlikle düzelteceğine inancımız sonsuzdur. Hep birlikte tarafsız bir cumhurbaşkanı oluncaya kadar, milletin iradesi parlamentoya yansıyıncaya kadar, yasakların olmadığı bir Türkiye ayağa kaldırıncaya kadar mücadele edeceğiz. Bugünden tezi yok vatandaşlarımıza bu anayasa paketinin neleri götürdüğünü ve gelecekteki sonuçlarını anlatmaya başlayacağız. Milletvekillerimizle, örgütlerimizle ev ev, sokak sokak, köy köy dolaşarak, Afyonkarahisar’ın her yerine dağılıp, yüz yüze konuşarak, bulabildiğimiz tüm kanalları kullanarak vatandaşlarımıza ulaşacağız. Gerçekleri milletimize anlatacağız” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Demirkırkan yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Demirkırkan’a çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır