• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Velilerimiz müsterih olsunlar”
“Velilerimiz müsterih olsunlar”
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Yalçın yeni eğitim-öğretim döneminde tüm eğitim...
24 Eylül 2018 13:45
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Yalçın yeni eğitim-öğretim döneminde tüm eğitim camiasına başarılar diledi.
17 Eylül itibariyle yeni eğitim öğretim döneminin başladığını belirten Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “Yaz tatilinin ardından öğrenci ve öğretmenlerimiz okullarına döndüler. Öğrencilerimiz öğretmenlerini, öğretmenlerimiz öğrencilerini özlediler. Yaklaşık 146 bin civarında öğrenci, 10 bin civarında öğretmenimiz ilimizde ders başı yaptı. İlimizde 900’e yakın okulumuz var. İnşallah başarılı bir eğitim öğretim yılı geçireceğiz” diye konuştu.
“Öğretmenlerimiz çok önemli bir görevi yerine getiriyorlar”
Öğretmenlerimizin çok önemli bir görevi yerine getirdiklerine dikkat çeken Yalçın, “Milli Eğitim Bakanımız da açıklamalarında bunu sıklıkla vurguluyor. Bakanımız ben öğretmenim, öğretmenler odasının kokusunu hissediyorum diyor. Bu çok önemli. Bizler de sürekli okullarımızı ziyaret ederek öğretmenlerimizle biraraya geliyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Uyum eğitimi faydalı”
Okulla yeni tanışan öğrencilerle ilgili de konuşan Yalçın, “Bu öğrencilerimiz bir hafta önce uyum eğitimine başladılar. Okulu, öğretmen ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amacıyla bu uygulama yapılıyor. Bunun çok faydalı olduğunu gördük. Velilerimizden de bu yönde görüşler aldık. Bazı öğrencilerimiz anne ve babalarından ayrılmakta zorlanıyorlar. Ama bu uyum sürecinde bu sorunlar aşılıyor” dedi.
Okullarda güvenlikle ilgili tedbirlerin kurumlar arası işbirliğiyle sağlandığını belirten Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın velilerin müsterih olmalarını istedi.
Yayın sonarsı Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Gün FM’in bilgilendirici yayınlarının devamını diledi. Akar ise Yalçın’a yayın dolayısıyla teşekkür etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa