passo
“Verdiğimiz eğitimler yeni iş kapıları açıyor”

“Verdiğimiz eğitimler yeni iş kapıları açıyor”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konukları Bemar Kariyer Okulları Şube Müdürü Gazi Aydın ile İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları Şube Müdürü Metin Bıçaksız oldular. Aynı kurum bünyesinde hizmet veren bu iki kuruluşun yetkilileri programda çalışmaları hakkında bilgi verdiler. “20 yıldan bu yana hizmet veren bir kurumuz” Bemar Kariyer Okulları olarak ilimizde iki yıldan bu yana […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konukları Bemar Kariyer Okulları Şube Müdürü Gazi Aydın ile İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları Şube Müdürü Metin Bıçaksız oldular. Aynı kurum bünyesinde hizmet veren bu iki kuruluşun yetkilileri programda çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

“20 yıldan bu yana hizmet veren bir kurumuz”

Bemar Kariyer Okulları olarak ilimizde iki yıldan bu yana hizmet verdiklerini kaydeden Şube Müdürü Gazi Aydın, “Bemar Kariyer Okulları İzmir merkezli ve yaklaşık 20 yıldan bu yana hizmet veren bir kurum. Bemar Kariyer Okulları kişilerin kariyerlerine artı katmak sloganıyla yola çıkan bir kurumdur. Yaptığımız iş kişilerin kariyer hayatlarına hazırlamak ve mevcut kariyer hayatları içinde de geleceklerini planlamak adına eğitimler vermektir. Pek çok farklı alanda eğitimlerimiz var. Verdiğimiz eğitimler kişilerin okul öncesi ve okul sonrası mevcut kariyerlerini geliştirme ve yeni iş kapıları açma adına fayda sağlıyor” diye konuştu.

“Yaz döneminde çocuklara yönelik kurslarımız var”

İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları olarak Afyon’un da aralarında bulunduğu 50’nin üzerinde şubede eğitim verdiklerini belirten Afyon Şube Müdürü Metin Bıçaksız, “Kurumumuzda ülkemizde yıllardır olan dil açığını kapatmaya çalışıyoruz. Yıllardır öğrencilerimden İngilizce anladıklarını ancak konuşamadıklarını duydum. Bunu değiştirmek adına eğitimler veriyoruz. Bugüne kadar yabancı müzik dinleyin, kitap okuyun diye çeşitli yöntemler gösterildi. Ancak kimse İngilizce konuşun demedi. Ben üniversiteye başlayana kadar çok ciddi dil eğitimi aldım ve İngilizce konuşmadım. Sonra mecbur kalıp konuşunca, İngilizce konuşmaya başladım. Konuşmadan hiçbir dil öğrenilmez. Dilin temel amacı iletişim kurmaktır. Çocuklarda yetişkinlere göre dil öğrenme daha hızlı oluyor. Yaz döneminde çocuklara yönelik kurslarımız var. Yabancı eğitimcilerimiz eşliğinde onlara dil eğitimi vereceğiz” şeklinde bilgi verdi.

Dinleyicilerin iletileriyle katıldıkları yayın yaklaşık bir saat sürdü.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır