• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Vergi yapılandırmasında son gün 31 Temmuz
Vergi yapılandırmasında son gün 31 Temmuz
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Defterdar Vekili Murat Toy konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Toy, 7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların...
30 Temmuz 2018 12:38
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Defterdar Vekili Murat Toy konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Toy, 7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin bilgiler verdi. Toy vergi yapılandırmasında son başvurunun 31 Temmuz tarihi olduğunu söyledi.
7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunla ilgili bilgiler veren Toy, “Söz konusu kanunla kesinleşmiş vergi ve diğer borçlara ödeme kolaylıkları, geçmiş dönemlere ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunan mükelleflere ayrıcalıklar, işletmelerdeki emtia, makine, teçhizat ve demirbaş kayıtlarına ilişkin cezasız düzeltme imkanı, kasa ve ortaklardan alacaklar hesabının cezasız ve faizsiz düzeltilmesi, ihtilafların sulh yoluyla sonlandırılması, yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların belli tarihe kadar vergisiz ve ayrıcalıklı imkanlarla milli ekonomiye kazandırılması, beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelir ve kazançların zam ve faizsiz pişmanlıkla beyan edilmesi ile 6552, 6736 ve 7020 sayılı kanunlar kapsamında ödemeleri devam eden borçlar için peşin ödeme indirimi gibi imkanlar getirilmiştir. Başvurmak isteyenler 31 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılabilir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Toy yapılandırma kapsamındaki borçları anlattı
Yapılandırma kapsamındaki borçlara da değinen Toy, “Vergi dairelerine, 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, resim, harç ve bunlara ilişkin cezalar ile gecikme faizi ve gecikme zammı alacakları için başvurabilirler. Yine 31 Mart 2018 tarihinden önce verilen askerlik, seçim, trafik, nüfus, karayolu taşıma, otoyollar ve köprülerden ihlalli geçiş idari para cezaları ile RTÜK idari para cezaları içinde vatandaşlarımız başvurabilir. Kanunun yayımlandığı 18 Mayıs 2018 tarihi itibariyle vadesi geldiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş olan vergi dışındaki diğer amme alacaklardan takip için vergi dairelerine intikal edenler de vergi dairelerine müracaat edebilirler” diye konuştu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Afyonkarahisar Defterdar Vekili Murat Toy yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Toy’a çalışmalarında başarılar diledi.
Toy Gün FM Anı Defterine görüşlerini yazarak imzaladı.
Yayın esnasında Kocatepe Vergi Dairesi Müdürü Tuncay İlhan da hazır bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa