passo
Yakın Ramazan yardımlarını anlattı

Yakın Ramazan yardımlarını anlattı

Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Yakın Gün FM’de Gündem programının konuğu oldu. Yakın programda çalışmalarından bahsetti. Ramazan ayında yaptıkları çalışmalara değinen Yakın, “Genel merkezimizin desteği ile il genelinde 1700 kişiye 500’er TL toplam 850 bin TL nakdi yardım yaptık. Genel merkezimizin desteği ile il merkezinde 1020 kişiye 500’er TL toplam 510 bin TL nakdi […]

Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Yakın Gün FM’de Gündem programının konuğu oldu. Yakın programda çalışmalarından bahsetti.
Ramazan ayında yaptıkları çalışmalara değinen Yakın, “Genel merkezimizin desteği ile il genelinde 1700 kişiye 500’er TL toplam 850 bin TL nakdi yardım yaptık. Genel merkezimizin desteği ile il merkezinde 1020 kişiye 500’er TL toplam 510 bin TL nakdi yardım yaptık. İl olarak bağışçılarımızın desteği ile 35 bin TL zekat bağışını da ilimizdeki vatandaşlara dağıttık. İl teşkilatı olarak mobil aşevimizle 26 farklı noktada toplam 15.500 kişiye iftar menüsü dağıttık. İftar menümüze il merkezimizden ayni ve nakdi bağışları ile 50 hayırseverimiz katkıda bulundu” şeklinde konuştu.
“İl merkezinde yaklaşık 4 bin çocuğa çeşitli hediyeler dağıttık”
“Mobil aşevimiz için Ramazan ayı içerisinde toplam 110 bin TL nakdi bağış topladık” diyen Yakın, “Bağışçılarımızın desteği ile il merkezinde 1500 aileye gıda kolisi ve konserve teslim ettik. Bir giysi mağazasından toplam 175 çocuğa, butiğimizden ise 300 kişiye bayramlıklarını giydirdik. İl merkezinde yaklaşık 4 bin çocuğa çeşitli hediyeler dağıttık. Bayram arefesinde 62 çocuğumuzun pandemi kurallarına uygun ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde hayırsever kuaförlerimizle bayram tıraşını yaptık ve bayram harçlıklarını verdik” diye değerlendirmede bulundu.
Yakın programın son bölümünde Gün FM’in 27.kuruluş yıldönümünü kutlayarak, yayında nice yıllar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır