passo
“Yaşam Koçu, bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir”

“Yaşam Koçu, bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir”

Serenity Kişisel Gelişim Merkezi’nden Yaşam Koçu Mesut Yılmaz Gün FM’in konuğu oldu. Yılmaz programda yaşam koçluğu ve nefes koçluğu konularında bilgiler verdi. ‘Yaşam Koçu, bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir’ diyen Serenity Kişisel Gelişim Merkezi’nden Yaşam Koçu Mesut Yılmaz, “Yaşam Koçluğu beden ve akıl hastalıkları ile ilgilenmez. Danışanların hayat içinde huzursuzlukları ya da memnuniyetsizliklerini gidermede veya hafifletmede […]

Serenity Kişisel Gelişim Merkezi’nden Yaşam Koçu Mesut Yılmaz Gün FM’in konuğu oldu.
Yılmaz programda yaşam koçluğu ve nefes koçluğu konularında bilgiler verdi.
‘Yaşam Koçu, bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir’ diyen Serenity Kişisel Gelişim Merkezi’nden Yaşam Koçu Mesut Yılmaz, “Yaşam Koçluğu beden ve akıl hastalıkları ile ilgilenmez. Danışanların hayat içinde huzursuzlukları ya da memnuniyetsizliklerini gidermede veya hafifletmede yardımcı olur. Onlara özsaygı sorunlarında arzularına ve amaçlarına ulaşma konusunda yardımcı olur” diye konuştu.
“Danışanını büyük bir ilgi ve dikkatle dinler”
Bir Yaşam Koçu’nun öncelikle danışanını çok iyi analiz ederek, danışanının zihin yapısını ve nasıl düşündüğünü anlaması gerektiğini belirten Yılmaz, “Yaşam Koçu, danışanının kişilik haritasını çıkartarak doğru ve yanlışlarını görmesine yardımcı olur. Yaşam Koçu, danışanının kendini yeniden şekillendirme sürecinde yol haritası çizer. Danışanını büyük bir ilgi ve dikkatle dinler. Yaşam Koçu, danışanına akıllı sorular sorarak, danışanının farkındalığını geliştirir. Koçluk seansları esnasında danışanının itirazlarını iyi çözümler” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Nefesi doğru kullanmak önemli”
‘Nefes sadece hayatta kalmak için gerekli havayı içimize çektiğimiz doğal bir aktivite değil çok daha fazlasıdır’ diyen Yaşam Koçu Mesut Yılmaz, “Çünkü nefes terapisinin sadece fiziksel değil, duygusal ve ruhsal anlamda da pozitif etkileri var. Nefesi doğru kullandığımız sürece endişelerimizden, korkularımızdan , takıntılarımızdan kurtularak çok daha huzurlu ve sağlıklı olabilir, olası hastalıklara karşı daha dirençli ve güçlü kalabiliriz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır