passo
“Yaşam Mühendisi olmalıyız”

“Yaşam Mühendisi olmalıyız”

Salih Gürel Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’nden, Diyabet, Hipertansiyon ve Obezite Hekimi, Fonksiyonel Tıp Uzmanı Dr. Osman Ekmekçi Gün FM’in konuğu oldu. Ekmekçi programda obezite konusunda konuştu. Diyabet, hipertansiyon ve obezitede genetik faktörlerin önemli olduğunu belirten Ekmekçi, “Genetik faktörlerin yanında kişinin karakteristik yapısı ve ruh hali de çok önemlidir. Sosyolojik anlamda da toplumun hastalıklara bakış […]

Salih Gürel Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’nden, Diyabet, Hipertansiyon ve Obezite Hekimi, Fonksiyonel Tıp Uzmanı Dr. Osman Ekmekçi Gün FM’in konuğu oldu. Ekmekçi programda obezite konusunda konuştu.
Diyabet, hipertansiyon ve obezitede genetik faktörlerin önemli olduğunu belirten Ekmekçi, “Genetik faktörlerin yanında kişinin karakteristik yapısı ve ruh hali de çok önemlidir. Sosyolojik anlamda da toplumun hastalıklara bakış açısı ve kültürel düzey oldukça önemlidir. Şu anda bu hastalıkların tedavi yönteminde devlete, topluma, doktorlara ve sağlık çalışanlarına ve bireye ait kısımları vardır. Organik gıdaların yanı sıra tedavi edici gıdalar da üretiliyor. Bu tedavi edici gıdaların bizim toplumumuzda da ulaşılır olması lazım. Bu konunun devlet politikası olarak benimsenmesi gerekiyor” diye konuştu.
“Haşhaş yağı diyabetin tedavisinde faydalıdır”
Tahinin özellikle ağır metal zehirlenmelerine karşı oldukça faydalı bir gıda olduğunu söyleyen Ekmekçi, “Tahin, yumurta, kabartma tozu ve çok az tuz ile çok güzel ekmek yapılabilir. Haşhaş da katabilirsiniz. Haşhaş yağı diyabetin tedavisinde faydalıdır. Haşhaş yağı serotonini yükseltir. Serotonini sadece bitkisel yağlar değil arkadaşlarımız da yükseltir. Arkadaş sayımızı çoğaltarak, değişik konulara merak duyarak bir yaşam mühendisi olmalıyız” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Salih Gürel Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’nde alanında uzman Diyetisyenlerle birlikte hizmet verdiklerini belirten Ekmekçi, genç ve dinamik bir ekiple hastalara hizmet verdiklerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır