passo
“Yaşlanmak bir dağa tırmanmak gibidir”

“Yaşlanmak bir dağa tırmanmak gibidir”

Her yıl 18–24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası dolayısıyla Gün FM’de özel bir yayın gerçekleştirildi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayının konuğu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer oldu. “Bütün yaşlılarımızın yaşlılar haftasını kutlarım” “Yaşlanmak bir dağa tırmanmak gibidir, çıktıkça yorgunluğunuz artar. Nefesiniz daralı ama görüş açınız genişler” […]

Her yıl 18–24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası dolayısıyla Gün FM’de özel bir yayın gerçekleştirildi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayının konuğu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer oldu.

“Bütün yaşlılarımızın yaşlılar haftasını kutlarım”

“Yaşlanmak bir dağa tırmanmak gibidir, çıktıkça yorgunluğunuz artar. Nefesiniz daralı ama görüş açınız genişler” diyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, “Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Sandıklı, Bolvadin, Emirdağ ve Merkez ilçelerinde olmak üzere dört Huzurevi ile birlikte yaşlılarımıza hak ettikleri en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktayız. Ayrıca Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz, ‘Yeşeren Sonbahar’ projesi ile birlikte nitelikli bir yaşam sürdürmekte güçlük çeken yaşlılarımızın, manevi ve sosyal yoksunluklarının giderilmesinin bir insan hakkı olduğu anlayışı içerisinde yalnızlık duygularının önlenmesine yardımcı olmaya ve sosyo-kültürel faaliyetlerle hayat standartlarını iyileştirmeye çalıştık. Müdürlüğümüz olarak devletimizin bize sağladığı imkânlarla, yaşlılarımızın toplumda var olmalarını ve sosyal yaşamda aktif biçimde yer almalarını sağlamaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Ancak hepimizin bildiği yaşlılığın fizyolojik ihtiyaçları kadar psikolojik gereksinimleri de vardır. Bu nedenle yaşlılarımızın refahı için toplumumuza da düşen büyük görevler vardır. Yaşlıların yanında olmak, onlara güven, sevgi ve saygıyı hissettirmek, onlara değer vermek ve verdiğimiz değeri göstermek toplumumuza düşen en büyük görevlerinden biridir. Vefa borcumuzun ödendiği, yaşlılarımıza hak ettiği değerin verildiği bir toplum yapısına ulaşmamızı temenni eder, bütün yaşlılarımızın yaşlılar haftasını kutlarım” diye konuştu.

“Sosyal Hizmet Merkezimiz açıldı”

Müze arkasında bulunan 0–6 yaş çocuk yuvasının olduğu yerde Sosyal Hizmet Merkezi’nin açıldığını belirten Sezer, “Vatandaşımızın her türlü sosyal hizmet ihtiyacı bu merkezimizde giderilecek. Vatandaşlarımız bu merkeze gidip, Sosyal Hizmet uzmanımıza taleplerini aktarıyorlar. Daha sonra uzmanımız vatandaşlarımızı ilgili masaya yönlendiriyor. Böylece tek bir merkezde tüm sosyal hizmet ihtiyaçları karşılanmış oluyor” şeklinde bilgi verdi.

“Gönül Elçisi olalım, gönülleri alalım”

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri bünyesinde bulunan kurumları ziyaret edenlerden Gönül Elçisi olmaları talebinde bulunan Sezer, “Ya kurumda bulunan bilgi forumlarını doldurarak ya da kurumumuzun internet sitesindeki formu doldurup Gönül Elçisi olabilirsiniz. Gönül Elçisi olalım, gönülleri alalım” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü de kutlayan İl Müdürü Sezer, gün dolayısıyla çeşitli ziyaretler gerçekleştireceklerini duyurdu.

Programın ardından bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Sezer, Gün FM’e kurumun faaliyetlerini duyurma imkanı sunduğu için Akar’a teşekkürlerini iletti. Akar ise yaşlılarımızın baş tacı olduğunu kaydederek, Sezer’e başarılar diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır