passo
“Yaşlılarımız tecrübeleriyle bizlere yön gösterirler”

“Yaşlılarımız tecrübeleriyle bizlere yön gösterirler”

Gün FM’de içinde bulunduğumuz Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla özel bir yayın gerçekleştirildi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayının konuğu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer oldu. “Hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenledik” Yaşlılık olgusuna dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak adına 18–24 Mart tarihleri arasının ülkemizde Yaşlılara Saygı Haftası olarak kutlandığını […]

Gün FM’de içinde bulunduğumuz Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla özel bir yayın gerçekleştirildi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayının konuğu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer oldu.
“Hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenledik”
Yaşlılık olgusuna dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak adına 18–24 Mart tarihleri arasının ülkemizde Yaşlılara Saygı Haftası olarak kutlandığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, “İlimizde biri merkez, üçü ilçelerimizde olmak üzere dört huzurevimiz var. Hafta boyunca bu huzurevlerinde çeşitli etkinlikler düzenledik ve düzenlemeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz Pazartesi günü Sn. Valimizi yaşlılarımızla birlikte ziyaret ettik. Kendileri yaşlılarımızla yakından ilgilenip ağırladılar. Ardından Belediye Başkanımızı ve Garnizon Komutanımızı ziyaret ettik. AKÜ Atatürk Sağlık Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım bölümü öğrencileri ile birlikte Merkez Huzurevi’nde hafta dolayısıyla bir program gerçekleştirdik. Düzenlenen program dolayısıyla tüm emeği geçenlere kurumumuz ve yaşlılarımız adına teşekkür ederim. Ayrıca Sandıklı, Emirdağ ve Bolvadin ilçelerimizde bulunan huzurevlerinde de yine etkinlikler düzenledik” şeklinde konuştu.
“Yaşayan her canlı bir gün mutlaka yaşlanacak”
Yaşayan her canlının bir gün mutlaka yaşlanacağını kaydeden İl Müdürü Sezer, “Bakanlığımızın misyonlarından biri de insanlarımızı sağlıklı yaşlandırmak ve onları mutlu kılmaktır. Bizler bunu tek başımıza yapamayız. Basınımızdan sivil toplum kuruluşlarına, kısacası toplumun tüm katmanlarıyla bunu başarabiliriz. İlimizde Yaşlılara Saygı Haftası boyunca ve diğer zamanlarda huzurevlerimizi ziyaret ederek yaşlılarımızı yalnız bırakmayan pek çok kişi ve kuruluş var. Hepsine de teşekkür ederim” diye değerlendirmede bulundu.
“Yaşlılarımızın yaşanmış tecrübeleri var”
Bir gencin bir aynada görmediğini bir yaşlının duvarın tuğlasında görebileceğini belirten Sezer, “Yaşlılarımızın yaşanmış tecrübeleri var. Hayatın her türlü güçlüğünü, tatlı ve acı yönlerini yaşamışlar. Bu anlamda genç nesle yaşlılarımızın aktarabilecekleri pek çok tecrübeleri var. İnsanlar yaşlandıkça görüş açıları genişliyor. Yaşlılarımız birikimleriyle, tecrübeleriyle bizlere yön gösteriyorlar. Bizlerin onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Bizim milli ve manevi değerlerimizde de yaşlılarımızın yeri ve önemi çok büyüktür. Yaşlılarımızın hayır dualarına daima ihtiyacımız vardır” diye görüşlerini açıkladı.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen İl Müdürü Sezer, yayın dolayısıyla Akar’a teşekkürlerini iletti. Akar ise tüm yaşlıların haftalarını kutlayarak her zaman yaşlılarımızın tecrübe ve dualarına ihtiyacımız olduğunu belirtti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer Gün FM Konuk Defteri’ne görüşlerini yazarak imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır