passo
“Yaz tatilinde bol bol kitap okuyun”

“Yaz tatilinde bol bol kitap okuyun”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Yalçın öğrencilere yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. “800’ün üzerinde eğitim öğretim kurumumuz var” Öğrencilere iyi bir tatil dönemi dileyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “28 […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Yalçın öğrencilere yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.
“800’ün üzerinde eğitim öğretim kurumumuz var”
Öğrencilere iyi bir tatil dönemi dileyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “28 Eylül 2015 tarihinde başlayan 2015-2016 eğitim öğretim yılı 17 Haziran 2016 tarihinde sona erdi. Öğrencilerimizi tatile gönderdik. Öğrencilerimiz yoğun çalışmalarının ardından tatile girdiler. Yaklaşık 133 bin öğrencimiz bu dönemde eğitim öğretim gördüler. 800’ün üzerinde eğitim öğretim kurumumuz var. 8500 civarında öğretmenimizin ise şu anda seminerleri devam ediyor. 30 Haziran itibariyle öğretmenlerimizde tatile girecekler” diye konuştu.
“Öğrenci ve öğretmenlerimizle beraber birçok projeye imza attık”
İyi bir eğitim öğretim dönemi geçirdiklerini kaydeden Yalçın, “Çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmadık. Okullardaki idarecilerimizin gayretli çalışmaları, öğretmenlerimizin özverili ve fedakârca çalışmaları ve velilerimizin de destekleriyle başarılı bir yılı geride bıraktık. Öğrenci ve öğretmenlerimizle beraber birçok projeye imza attık. Birçok okulumuzda TÜBİTAK Fuarları gerçekleştirildi. Akademik başarıya yönelik olarak sık sık deneme sınavları yaptık” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“ Kitaptan asla uzak kalmasınlar”
Tatil döneminde öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Yalçın, “Elbette çalıştılar, yoruldular. Güzel bir dinlenme dönemi geçirsinler. Eğlensinler, oyunlar oynasınlar. Bunların yanında kitap okumayı da ihmal etmesinler. Kitap okuma olmazsa olmazları haline gelmeli. Kitaptan asla uzak kalmasınlar. Kitap da aslında bir dinlenme aracı. Tatil döneminde bol bol kitap okumalarını öneriyorum” dedi.
“Yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kurslarını açtık”
Programda yaz destekleme kurslarıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Yalçın, “Biz öğrencilerimiz için yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kurslarını açtık. Bazı okullarımız kurslara bu haftadan itibaren başladı. Bazı okullarımız ise Ramazan ayından sonra kurslara başlayacak. Takvimi okullarımız belirliyor. İsteyen tüm öğrencilerimiz bu kurslara gidebilirler. Sadece sınavlara yönelik alanlarda değil her alanda kurslar açılıyor” şeklinde konuştu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın yayın dolayısıyla Akar’a teşekkürlerini iletti. Akar ise Yalçın’a çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır