• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Yeni bir partiye ihtiyaç var mı?
Yeni bir partiye ihtiyaç var mı?
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yeni parti kurma çalışmaları ışığında siyasi hava değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Geçtiğimi hafta...
14 Aralık 2019 15:43
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yeni parti kurma çalışmaları ışığında siyasi hava değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Geçtiğimi hafta eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığında Gelecek Partisi isminde bir parti kurulduğunu söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Partinin kadrolarından bir kısmı da basınla paylaşıldı. 100’den fazla kurucunun olduğu açıklandı. Benim takip edebildiğim kadarıyla Afyonkarahisar’dan kurucular arasında bir isim yok. Ak Parti’den ayrılan eski milletvekillerinden kimi isimler kurucular arasında yer aldı. Ayrıca Ali Babacan’ın başkanlığında yeni bir partinin daha Aralık ayı içerisinde kurulacağı konuşuluyor. Her iki partinin yapısına baktığımızda ilimizden de katılımlar olacağını tahmin ediyorum. 2020 yılına iki yeni partinin daha kurulmasıyla girmiş olacağız” diye konuştu.
“Türkiye iki kutuplu bir siyasete evrildi”
Siyasi partilerin demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurları olduğunu belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Yeni partiye ülkemizde ihtiyaç var mıydı yok muydu tartışmaları sürüyor. Ama biraz şu an ki siyasi havaya bakmak lazım. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin devreye girmesiyle Türkiye iki kutuplu bir siyasete evrildi. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı olmak üzere sanki iki parti varmış gibi bir hava esiyor. Önümüzdeki seçimlerde iktidarın güç kaybedip değişebileceği inancının gerçekleşmesi için Ak Parti’den oy alabilecek muhafazakar bir oluşuma ihtiyaç olduğu siyasiler tarafından dillendiriliyor. Bu nedenle siyasi parti arayışı oluştu ve yeni partiler kurulmaya başladı” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Siyasette vefa yollar ayrıldıktan sonra kalmıyor”
Davutoğlu’nun geçmişte önemli görevlerde bulunduğunu anımsatan Gazeteci Ahmet Tunca, “Başbakanlık da dahil olmak üzere üst düzey görevler yaptı. Dış ilişkilerde ise bana göre başarılı olamadı. Sonra Ak Parti ile yollarını ayırdı. Görevden alındığı süreçte bana ilginç gelen hiç itiraz etmemesi olmuştur. Partisinin oylarını yükseltmiş olmasına rağmen görevden alındı ve hiç itiraz etmedi. Şimdi parti kurunca karşılıklı atışmalar başladı. Kamuoyunda birçok konu tartışılıyor. Görev yaparken madem bu olumsuzluklar biliniyordu da niye itiraz edilmedi? Bunların şimdi mi gündeme gelmesi lazımdı? Siyasette vefa yollar ayrıldıktan sonra kalmıyor. Vefa sadece İstanbul’da bir semtin adı olarak kaldı” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa