passo
Yeni Yıl Yoğun Başladı

Yeni Yıl Yoğun Başladı

Günlerden 31 Aralık 2013 Salı. Mesleğimiz gereği mükelleflerin defter tasdiklerinin yaptıracağı son gün olmasından ötürü işyerinde yoğunluk var. Saatler hızla ilerliyor, Defter tasdikinde son güne kalan 30’a yakın firmanın 20’ye yakını ödemesini yapıyor. Notere tasdike gidiyor evrakları. Ancak 10 yakın firma ücret ödeme telaşında. Son dakikaya kadar borç para arıyor. 3 tanesi dışında işi çözüyoruz. […]

Günlerden 31 Aralık 2013 Salı. Mesleğimiz gereği mükelleflerin defter tasdiklerinin yaptıracağı son gün olmasından ötürü işyerinde yoğunluk var.

Saatler hızla ilerliyor, Defter tasdikinde son güne kalan 30’a yakın firmanın 20’ye yakını ödemesini yapıyor. Notere tasdike gidiyor evrakları. Ancak 10 yakın firma ücret ödeme telaşında. Son dakikaya kadar borç para arıyor. 3 tanesi dışında işi çözüyoruz. Kalanlar ise Ocak ayında ara tasdik ile meseleyi kapatacağız.

Anlıyorum ki tüccar ve esnaflarda gelen yıl giden yılı aratıyor.

Bu arada mesai bitmesi ile rahat bir nefes alıyorum. Yılın mesleki anlamda en yoğun gününü daha geride bırakıyoruz. Akşam dostlarımızla Çakmak Otel’deyiz. Yeni yıl kutlaması yapıyoruz. Otelde 7-8 masa var. Herkes birbirini tanıyor. Sakin bir gece sonrası 1 Ocak sabahına uyanıyorum.

 

AKP’LİLER İMARET’TEN ANIT PARK’A YÜRÜDÜ

Önce AKP’lilerin İmaret Cami önünde başlayan yürüyüşüne gidiyorum. Yanımda Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Aydemir Kurt var. Aydemir her zamanki gibi şen şakrak ve keskin bir muhalif. ‘Abi Afyon’da cenaze namazları İmaret Camisinde kılınır. Bugün de hayırlısı ile iktidarın cenaze namazına tanıklık ediyoruz’ diyor.

Son yaşananları ve yargıyı hedef alan sloganlar atılmaya başlıyor. Güvenlik güçleri öylesine sakin ve toleranslı. Gerekli tedbiri almış bekliyorlar.

Yürüyüş başlıyor. En dikkat çeken pankart ‘Bugün karanlık Taraf’ta gizlenenler Zaman’ı gelince birer birer tükenirler’ diyerek önceden hayırlı birader olan Bugün, Taraf ve Zaman gazetelerine gönderme yapılıyor.

 

AKP’Lİ ADAY ADAYLARIN KULAĞI SESTE

Yürüyüşün ön saflarında İl Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel bulunuyor.

34 Sivil inisiyatif adına Abdullah Çelik Anıt Park önünde basın açıklaması yapıyor. Çok dikkatli ve özenli hazırlanmış bir açıklama. Sorunu anlatıyor. Kendilerine göre dış güçler kaynak gösteriliyor. Milli iradeye müdahaleye izin verilmeyeceğinin altı çiziliyor basın açıklamasında.

Yürüyüş kolu dağılmaya başlıyor. Gazeteci dostum Halil İbrahim Kocaerkek ile ilçe ve beldelerden gelen AKP’liler ile sohbet ediyoruz. İlçe başkan adayları açıklanmadığından herkes bir ışık vardır düşüncesiyle ‘Bir sinyal var mı? ‘ Ne olacak bizim iş’, ‘Bir gelişme var mı?’, ‘Kulağınız deliktir sizin’ diyorlar. Bu konuda en iyi haber kokusu alan kardeşim Yasin Köksal’ı adres gösteriyorum. ‘Köksal 10 ilçeyi açıkladı. Şu an son durum o. Yasin’e soracaksınız’ diyorum.

 

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANINA RESİM SORUSU

Sonrası CHP İl Başkanlığı önündeyiz. CHP İl Başkanlığı PTT önünde yapacağı basın açıklamasını parti binasına almış. Orada Evciler adayı Saim Özer, Sinanpaşa Adayı Ecz.Mustafa Güzel, Çay Adayı Yaşar Çengel ile ayaküstü sohbet ediyoruz. Üç aday da ilçelerinde iddialı olduklarını 30 Mart sabahı CHP bayrağını dikeceklerini söylüyor.

Merkez İlçe Başkanı M. Kemal Demirkırkan’la konuşuyoruz. Gelen giden Doktor Kemal’e billboardlarda CHP İl Başkanlığınca verilen yılbaşı kutlamasında neden fotoğrafının olmadığını soruyor.

Hemen o konuda bir açıklama yapalım: ‘Yeni Yılınız Kutlu olsun. CHP İl Başkanlığı’ yazılı afişte soldan sağa milletvekili Ahmet Toptaş onun yanında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Ecer ve İl Başkanı Yalçın Görgöz’ün resimleri var. Resimlere dikkatli bakıldığında vekil ve adayın resimleri küçük Başkan Görgöz ile Kılıçdaroğlu resmi ile aynı boyutta. Yani Demirkırkan bu karede yok.

İşte bu sorulara muhatap olan Demirkırkan, ‘Bizim resmimiz önemli değil. Unutulmuştur belki. Önemli olan partimizdir’ diye kıvrakça cevaplar veriyor.

 

CHP’Lİ GÖRGÖZ’DEN BAŞKAN ÇOBAN’A AĞIR İTHAMLAR

CHP programı başlıyor. ‘Hırsız var’ sloganları atılıyor. Yolsuzluğa tepki gösteren sloganlar inletiyor parti önünü. Kürsüye İl Başkanı Görgöz geliyor. Yolsuzluk üzerinde duruyor. Ülke genelindeki olayları özetliyor ve Afyonkarahisar Belediyes’ini de suçlayan çok önemli iddiaları sıralıyor.

Başkan Çoban bu iddialara sanırım yanıt verecektir.

Anlıyoruz ki 2014 başı bize Afyon’da siyasetin çekişmeli ve çetin geçeceğini gösteriyor.

 

AK PARTİ HEYETİ KURTULUŞ GAZETESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Halil İbrahim Kocaerkek Başkan Çoban’ın gazetemizi ziyaret edeceğini bu ziyarette benim de bulunmamı söylüyor.

Kurtuluş Gazetesinde Halil İbrahim Kocaerkek, Polat Yılmaz, Hakan Tüblek, Murat Akarçay, Ahmet Sarlık ile bekliyoruz. Başkan Burhanettin Çoban, İl Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve Gençlik Kolları Başkanından oluşan AKP heyeti ile koyu bir sohbete başlıyoruz. İlçe adayları konusunda partinin ildeki en tepesindekiler, ‘İsimler konusunda bilgimiz yok. Bir hafta içinde kesinleşir adaylar. Geçen yıl 9 Şubat’a kadar sürmüştü. Şimdi biz de gelen sorulara cevap yetiştiremiyoruz. Her gün yeni isimler çıkıyor ortaya’ diye serzenişte bulunuyorlar.

 

BAKAN EROĞLU AFYONKARAHİSAR’DA 10 GÜN GEÇİRECEK

Bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu 7 Ocak’ta 10 günlük ziyaret için Afyon’a gelecek. Bakan geldiğinde bu isimler netleşir diye bekliyorum.

İşte Ocak ayının ilk günü böylesine yoğun bir tempo ile başlıyoruz.

Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek.

Yeni yıl kutlaması ile yazımıza noktayı koyalım.

Sevgi yoldaşınız, umut katığınız olsun. Sağlık, barış ve huzur dolu bir yıl dileğiyle …

Yeni yılınız kutlarım.

Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır