passo
“Yeni yıla girerken zor günler yaşıyoruz”

“Yeni yıla girerken zor günler yaşıyoruz”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 2015 yılının son günlerini yaşadığımız şu günlerde hem yıl boyu yaşananlar hem de gündemdeki konular değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. “Bu acıların bir an önce son bulmasını diliyorum” Doğu ve Güneydoğu’da sıkıntılı günlerin devam ettiğini belirten Gazeteci […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 2015 yılının son günlerini yaşadığımız şu günlerde hem yıl boyu yaşananlar hem de gündemdeki konular değerlendirildi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
“Bu acıların bir an önce son bulmasını diliyorum”
Doğu ve Güneydoğu’da sıkıntılı günlerin devam ettiğini belirten Gazeteci İsmail Akar, “Bölgede güvenlik güçlerimizin terör örgütü PKK ile mücadelesi kararlılıkla sürüyor. Bazı yerlerde sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarımız Şırnak’a giderek yapılan çalışmaları yerinde gördüler. Ne yazık ki bölgeden şehit haberleri de gelmeye devam etti. Geçtiğimiz Cuma günü bir uzman çavuşumuz şehit oldu. Şehidimize Allahtan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz. Gerçekten yeni yıla girerken zor günler yaşıyoruz. Bu acıların bir an önce son bulmasını diliyorum” diye konuştu.
“2015 yılında iki seçim yaşadık”
2015 yılının ülkemiz ve dünya açısından acılarla geçen bir yıl olduğunu kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Yılın son günlerinde de sıkıntılar sürdü. Rus uçağının düşürülmesi, Irak’ta yaşananlar, doğu ve güneydoğu bölgelerimizdeki terör 2015 yılının Aralık ayında yaşanan sıkıntılar olarak kayıtlara geçti. Yine 2015 yılında iki seçim yaşadık. İlk seçim sonucunda hükümetin kurulamaması terörü azdırdı. Ekonomik sorunlar yaşandı. Ekonomi hala rayına girmiş değil. Dış ilişkilerde sorunlar yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Yaşananlar neticesinde 2016 yılına da sıkıntılı gireceğimiz ve öyle devam edeceği görünüyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Allah güvenlik güçlerimizi korusun”
Yetkililerin 2015 için değerlendirmede bulunarak kendilerine bir karne vermesini dilediğini söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “2015’de ülke olarak ne yaptık? Bol bol seçim yaptık. Açılım süreci denen süreçte teröristlerin hazırlık yapmaları görülemedi ve bunun sonucunda şehit haberleri gelmeye devam etti. Allah güvenlik güçlerimizi korusun. Diyarbakır gibi gözde bir şehrimizde teröristler adeta kurtarılmış bölgeler oluşturmuş durumdalar. Durmadan sokak çatışmaları meydana geliyor. Ben hükümetin yaşanan hadiseler neticesinde kendisine bir karne verdiğini düşünürsem sınıfta kaldığını söyleyebilirim” diye görüşlerini açıkladı.
“Yaşananlar dış politikadaki yanlış politikaların sonucudur”
Orta Doğu’da uzun yıllardan bu yana sıkıntıların olduğunu vurgulayan Gazeteci Polat Yılmaz, “Bunlar oturdukları hasırın ipini keserek ülkelerine ihanet ediyorlar. Irak’taki Irak’a, Suriye’deki Suriye’ye ihanet ediyor. Bazı yöneticilerimiz biz etliye de sütlüye de karışacağız dediler. Etliye, sütlüye karışırsan Orta Doğu’nun o sıkıntılı halini Diyarbakır’a getirir, çöreklendirirsin. Bugün Orta Doğu’da adeta Diyarbakır’dan daha karışık ve daha çok çatışma olan bir yer yok diyecek hale geldik. İnsanlar hastanelere gidemiyorlar. Teröristler hastaneleri, okulları vuruyorlar. Bugün ülkemizde yaşananlar dış politikadaki yanlış politikaların sonucudur” şeklinde konuştu.
Basın Odası programı yeni uygulamaya konulan Periscope programı ile sosyal medya kullanıcıları tarafından görüntülü olarak da izlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır