passo
“Yeşil Çay’ı mutlaka görün”

“Yeşil Çay’ı mutlaka görün”

Afyonkarahisar Valiliği işbirliğinde süren Gün FM’de Turizm Saati programına Çay Kaymakamı Emre Yeşilbaş konuk oldu. Yeşilbaş programda çalışmalarını anlattı. Geçtiğimiz Eylül ayında göreve başladığını söyleyen Kaymakam Yeşilbaş, “İlçemize bağlı 20 köy ve 2 beldemizden birçoğunu ziyaret ettim. İlçemizin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı. İlçemizde yıllık 7500 ton elma, 6700 ton vişne, 13100 ton kiraz üretiliyor. […]

Afyonkarahisar Valiliği işbirliğinde süren Gün FM’de Turizm Saati programına Çay Kaymakamı Emre Yeşilbaş konuk oldu. Yeşilbaş programda çalışmalarını anlattı.

Geçtiğimiz Eylül ayında göreve başladığını söyleyen Kaymakam Yeşilbaş, “İlçemize bağlı 20 köy ve 2 beldemizden birçoğunu ziyaret ettim. İlçemizin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı. İlçemizde yıllık 7500 ton elma, 6700 ton vişne, 13100 ton kiraz üretiliyor. Ayrıca ilçemizde haşhaş, patates, şeker pancarı, arpa ve buğday gibi ürünler de üretiliyor. Bunun dışında hem küçükbaş, hem de büyükbaş hayvancılıkla uğraşılıyor. İlçe ekonomimiz tarım ve hayvancılığa dayalı olduğundan bu alandaki desteklemelere önem veriyoruz. İlçemizde organize sanayi kurulma çalışmasına başladık. Ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılığa dayalı işletmelerin yer alacağı organize sanayi bölgesinin kurulması hem ilçe hem de bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.

“Eğitim iyi durumda”

Çay ilçemizin eğitimde iyi durumda olduğunu kaydeden Yeşilbaş, “Fen Liselerini kazanan öğrenci sayımız iyi durumda. Eğitimle ilgili güzel çalışmalar yapılıyor. Hem öğrencilerimiz hem biz idareciler, tüm vatandaşlarımız ülkemize ne kadar faydalı olabilirim düşüncesiyle hareket etmeliyiz. Bu anlayışla çalışalım” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Eber Gölü’nü koruyalım”

Çay, Bolvadin ve Sultandağı ilçelerinin sınırları içinde yer alan Eber Gölü’nün korunması konusunda herkesin bilinçli olması gerektiğini kaydeden Yeşilbaş, “Bu doğal güzelliğin yaşatılması ve gelecek kuşaklara taşınması hepimizin görevidir” dedi.

Çay ilçemizin yeşil doğasıyla bambaşka olduğunu belirten Kaymakam Yeşilbaş, herkesi Çay’ı görmeye davet etti.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Çay Kaymakamı Emre Yeşilbaş, Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Kaymakam Yeşilbaş’a teşekkür etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır