• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Yılda yaklaşık 80 öğrenci mezun veriyoruz”
“Yılda yaklaşık 80 öğrenci mezun veriyoruz”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programı ilk bölümüyle yayınlandı. İlk programa AKÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Musa Korkmaz konuk oldu. Veteriner Fakültesi’nin 1995...
26 Kasım 2019 14:21
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programı ilk bölümüyle yayınlandı. İlk programa AKÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Musa Korkmaz konuk oldu.
Veteriner Fakültesi’nin 1995 yılında kurulduğunu söyleyen Korkmaz, “Fakültemiz 30 öğrenci ile 1997-1998 eğitim/öğretim yılında eğitime başlamıştır. İlk dekanlık Yukarı Pazar bölgesinde kurulmuş ve derslikler Mecidiye’de bulunan 27 Ağustos İlkokulu binasında bulunmaktadır. Aynı zamanda şu anda üniversite TOKİ evlerinin bulunduğu bölgede klinik faaliyetleri yürütülmüştür. 2000 yılında ANS kampüsü içinde bulunan Fen Edebiyat Fakültesi binasında eğitim faaliyetlerine başlanılmıştır. 2005 yılında ANS kampusü içerisinde mevcut hayvan hastanesi tamamlanmış ve hasta kabulüne başlamıştır. 2006 yılında ANS kampusünde Fakülte ana binası tamamlanmış ve Veteriner Fakültesi bu binaya taşınmıştır” şeklinde bilgi verdi.
“1013 öğrenci mezun olmuştur”
AKÜ Veteriner Fakültesi’nin güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu belirten AKÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Musa Korkmaz, “29 profesör, 27 doçent, 14 doktor öğretim üyesi, 3 araştırma görevlisi doktor, 8 araştırma görevlisi ve 3 öğretim görevlisi olmak üzere toplam 84 akademik personelle eğitim/öğretim faaliyetlerine devam etmekteyiz. Mevcut öğrenci sayımız bugün itibariyle 557’dir. Yıllık yaklaşık 80 mezun veriyoruz. 20 yılı aşkın süredir eğitim vermekte olan fakültemizden bugüne kadar 1013 öğrenci mezun olmuştur” diye konuştu.
“Fakültemiz konusunda uzman, genç ve dinamik akademik personele sahiptir”
AKÜ Hayvan Hastanesi’nde birçok büyükbaş, küçükbaş ve pet hayvanına teşhis ve tedavi hizmetleri verildiğini belirten Korkmaz, “Bunun yanında öğrencilerimiz Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde uygulama ve araştırma faaliyetlerine katılabilme imkanı bulmaktadırlar. Fakültemiz konusunda uzman, üretken, genç ve dinamik akademik personele sahiptir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
İlk bölümünde AKÜ Veteriner Fakültesi’nin tüm yönleriyle konuşulduğu Kampüs programının onbeş günde bir Gün FM’de yayınlanacağı bildirildi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa