passo
“Yılda yaklaşık 80 öğrenci mezun veriyoruz”

“Yılda yaklaşık 80 öğrenci mezun veriyoruz”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programı ilk bölümüyle yayınlandı. İlk programa AKÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Musa Korkmaz konuk oldu. Veteriner Fakültesi’nin 1995 yılında kurulduğunu söyleyen Korkmaz, “Fakültemiz 30 öğrenci ile 1997-1998 eğitim/öğretim yılında eğitime başlamıştır. İlk dekanlık Yukarı Pazar bölgesinde kurulmuş ve derslikler Mecidiye’de bulunan 27 Ağustos […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programı ilk bölümüyle yayınlandı. İlk programa AKÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Musa Korkmaz konuk oldu.
Veteriner Fakültesi’nin 1995 yılında kurulduğunu söyleyen Korkmaz, “Fakültemiz 30 öğrenci ile 1997-1998 eğitim/öğretim yılında eğitime başlamıştır. İlk dekanlık Yukarı Pazar bölgesinde kurulmuş ve derslikler Mecidiye’de bulunan 27 Ağustos İlkokulu binasında bulunmaktadır. Aynı zamanda şu anda üniversite TOKİ evlerinin bulunduğu bölgede klinik faaliyetleri yürütülmüştür. 2000 yılında ANS kampüsü içinde bulunan Fen Edebiyat Fakültesi binasında eğitim faaliyetlerine başlanılmıştır. 2005 yılında ANS kampusü içerisinde mevcut hayvan hastanesi tamamlanmış ve hasta kabulüne başlamıştır. 2006 yılında ANS kampusünde Fakülte ana binası tamamlanmış ve Veteriner Fakültesi bu binaya taşınmıştır” şeklinde bilgi verdi.
“1013 öğrenci mezun olmuştur”
AKÜ Veteriner Fakültesi’nin güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu belirten AKÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Musa Korkmaz, “29 profesör, 27 doçent, 14 doktor öğretim üyesi, 3 araştırma görevlisi doktor, 8 araştırma görevlisi ve 3 öğretim görevlisi olmak üzere toplam 84 akademik personelle eğitim/öğretim faaliyetlerine devam etmekteyiz. Mevcut öğrenci sayımız bugün itibariyle 557’dir. Yıllık yaklaşık 80 mezun veriyoruz. 20 yılı aşkın süredir eğitim vermekte olan fakültemizden bugüne kadar 1013 öğrenci mezun olmuştur” diye konuştu.
“Fakültemiz konusunda uzman, genç ve dinamik akademik personele sahiptir”
AKÜ Hayvan Hastanesi’nde birçok büyükbaş, küçükbaş ve pet hayvanına teşhis ve tedavi hizmetleri verildiğini belirten Korkmaz, “Bunun yanında öğrencilerimiz Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde uygulama ve araştırma faaliyetlerine katılabilme imkanı bulmaktadırlar. Fakültemiz konusunda uzman, üretken, genç ve dinamik akademik personele sahiptir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
İlk bölümünde AKÜ Veteriner Fakültesi’nin tüm yönleriyle konuşulduğu Kampüs programının onbeş günde bir Gün FM’de yayınlanacağı bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır