passo
Yöresel lezzetler Musakka’da

Yöresel lezzetler Musakka’da

15 Haziran Pazartesi günü hizmete girecek olan Musakka Restaurant’ın İşletmecisi Ayşe Safkurşun Gün FM’in konuğu oldu. Kadın girişimci olarak işletmesini açtığını kaydeden Safkurşun Musakka Restaurant’ta ilimizin yöresel yemeklerine yer vereceklerini kaydetti. Musakka Restaurant’ta ilimizin yöresel lezzetlerini ve sıra yemeği kültürünü gelen misafirlere sunacaklarını söyleyen Ayşe Safkurşun, “Uzun yıllardır yaptığı yemekleri beğenilen biriydim. Çocuklarımı büyüttükten sonra […]

15 Haziran Pazartesi günü hizmete girecek olan Musakka Restaurant’ın İşletmecisi Ayşe Safkurşun Gün FM’in konuğu oldu. Kadın girişimci olarak işletmesini açtığını kaydeden Safkurşun Musakka Restaurant’ta ilimizin yöresel yemeklerine yer vereceklerini kaydetti.
Musakka Restaurant’ta ilimizin yöresel lezzetlerini ve sıra yemeği kültürünü gelen misafirlere sunacaklarını söyleyen Ayşe Safkurşun, “Uzun yıllardır yaptığı yemekleri beğenilen biriydim. Çocuklarımı büyüttükten sonra çalışma hayatı içine girmeye karar verdim ve ilimizin yöresel lezzetlerini gelen misafirlere sunmak için Musakka Restaurant’ı hayata geçirdim. Hem eşim hem de çocuklarım bana bu konuda çok destek oldular. Restaurantımız son derece merkezi bir noktada hizmete girdi. Uzun Çarşı’dan Anıt Park’a doğru ilerlerken ilk arada yer alıyor. Hem il dışından, hem de hemşerilerimizi lezzetlerimizi tatmak üzere bekliyoruz. Tüm yemeklerimizi geleneksel usulle hazırlıyor ve organik ürünler kullanıyoruz” diye konuştu.
“Sıra yemekleri Musakka’da”
Afyonkarahisar’ın sıra yemeği kültürüne de değinen Safkurşun, “Bizim davetlerde hazırladığımız sıra yemeklerimiz genelde pirinç çorbası ile başlar. Afyon kebabı veya bütün et ile devam eder. Ardından aranağme dediğimiz muhallebi ikram edilir. Sonrasında restaurantımıza da ismini veren patlıcan musakka ve yaprak sarması sunulur. Bunların ardından kaymaklı ekmek kadayıfı gelir ve en son bamya ile final yapılır. Bizler Musakka Restaurant’ta hem bu sıra yemeklerini hem de sabahları gömme sucuk keşkek ile çorba çeşitlerini misafirlerimize sunacağız. Ayrıca patlıcan böreği, mantı ve göce köftesi gibi yöresel yemeklerimiz de menümüzde yer alıyor. Misafirlerimizin davetlerinde ve kabul günlerinde onların yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Tüm kadınlara hayallerinin peşinden gitmelerini tavsiye eden Musakka Restaurant’ın İşletmecisi Ayşe Safkurşun kadınların dilediklerinde başaramayacağı bir şey olmadığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır