passo
“Yüce gönüllü bir milletiz”

“Yüce gönüllü bir milletiz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar ve Genç Kızılay İl Başkanı Furkan Aydoğan konuk oldular. Okyar ve Aydoğan programda İzmir depreminde yapılan çalışmaları anlattılar. İzmir’de depremin hemen ardından bölgeye ulaştıklarını söyleyen Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar, “Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri ve Genç Kızılay teşkilatı İle […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar ve Genç Kızılay İl Başkanı Furkan Aydoğan konuk oldular. Okyar ve Aydoğan programda İzmir depreminde yapılan çalışmaları anlattılar.
İzmir’de depremin hemen ardından bölgeye ulaştıklarını söyleyen Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar, “Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri ve Genç Kızılay teşkilatı İle birlikte afetzedelerimize ve arama kurtarma ekiplerine günde 3 öğün sıcak yemek dağıttı. Ekibimizde 25 gönüllümüz vardı. Destek olan herkese ve çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dilerim” diye konuştu.
“Kızılay tüm ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor”
Kızılay’ın hem yurt içinde hem de yurt dışında zor zamanlarda insanlara umut olan bir kuruluş olduğunu belirten Okyar, “Kızılay, özverili bir şekilde yürüttüğü çalışmalarıyla dünyanın en saygın kuruluşları arasındadır. Tüm ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan ve her türlü doğal afette en kısa sürede yaraları saran Kızılay’ın mensubu olmaktan gururluyuz” dedi.
“25 gönüllü ile İzmir’e gittik”
Genç Kızılay İl Başkanı Furkan Aydoğan ise İzmir’e ulaştıklarından itibaren 25 gönüllü ile ile birlikte gece gündüz çalıştıklarını söyleyerek, “Geceleri hava oldukça soğuktu. Bu nedenle bazı arkadaşlarımız soğuk algınlığı yaşadılar. İlaç almak için bir eczaneye gittik. Tam ilaçların parasını ödeyeceğimiz esnada Eczacı hanım siz bu ilaçların parasını ödediniz dedi ve hepimizi duygulandırdı. Gerçekten ne kadar yüce gönüllü bir millet olduğumuzu bu deprem bizlere bir kez daha gösterdi” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır