passo
Yümnü: “Toplumun temeli ailedir”

Yümnü: “Toplumun temeli ailedir”

2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesi nedeniyle Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Aile Saati programına Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü konuk olarak katıldı. Yümnü programda ailenin önemiyle ilgili değerlendirmede bulundu. “Toplumumuzun en küçük birimi olan aile, milletimizi ayakta tutan en temel değerdir” diyen Yümnü, “Aile duyguların şekillendiği, davranışların biçimlendiği, […]

2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesi nedeniyle Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Aile Saati programına Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü konuk olarak katıldı.
Yümnü programda ailenin önemiyle ilgili değerlendirmede bulundu.
“Toplumumuzun en küçük birimi olan aile, milletimizi ayakta tutan en temel değerdir” diyen Yümnü, “Aile duyguların şekillendiği, davranışların biçimlendiği, örf ve kültürün öğrenildiği bir eğitim yuvasıdır. Tarihe baktığımızda, toplumların ve devletlerin ayakta kalması, varlığını devam ettirmesi, aile yapısının sağlamlığı ile mümkün olmuştur. Aile kurumunda bir çözülme yaşanırsa, yaşadığımız coğrafya da bu durumdan etkilenir. Zira şehirler, üzerinde yaşayan insanların hayat tarzıyla şekillenir” diye konuştu.
“Gençler evliliğe teşvik edilmeli”
Aile Yılı’nın hedefine değinen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, “Toplumun temeli olan ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi gayesiyle gençlerimizin evliliğe teşvik edilmesi, çocuk sayısının artırılması, aile birliğinin korunması, aile içerisinde huzur ve mutluluk ortamının tesis edilmesi konularında farkındalık oluşturulması projenin hedefleridir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Şubat teması ailede huzur ve mutluluk”
Aile Yılı’nın Şubat ayı temasının ailede huzur ve mutluluk olduğunu belirten Yümnü, “Huzur ve mutluluk, insanın endişe ve korkudan uzak olması hali ve gönül rahatlığıdır. Dünyadaki değerinin farkına varması ve bu kıymete uygun davranışlarda bulunmasıdır. Bir yuva kurması böylece can yoldaşına kavuşmasıdır. Çocuğunun yüzündeki gülümsemeye sebep olması, büyüklerine karşı saygıda kusur etmeyerek en anlamlı duyguları öncelikle ailesiyle yaşamasıdır. Nezaket, iyilik ve adalet gibi hasletleri kuşanarak, sağlıklı ve geleceğe emin adımlarla yürüyen bir toplumun çekirdeğini oluşturmasıdır” diye konuştu.
Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Aile Saati programı on beş günde bir Gün FM’de yayınlanacak ve programda ailenin önemine değinilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır