passo
Yurdunuseven: “Başkanların yüzde 30’u değişebilir”

Yurdunuseven: “Başkanların yüzde 30’u değişebilir”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven konuk olarak katıldı. Yurdunuseven programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Afyonkarahisar’da 41 belde, 18 ilçe belediyesi bulunduğunu belirten Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Şu anda Ak Parti olarak 30 belde ve merkez dahil olmak üzere 9 ilçede belediyemiz var. Belediye Başkanları ne kadar çok […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven konuk olarak katıldı. Yurdunuseven programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Afyonkarahisar’da 41 belde, 18 ilçe belediyesi bulunduğunu belirten Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Şu anda Ak Parti olarak 30 belde ve merkez dahil olmak üzere 9 ilçede belediyemiz var. Belediye Başkanları ne kadar çok hizmet ederlerse etsinler bana göre önce insanların gönüllerine girmeliler. İnsanların gönüllerine girerseniz insanlar bunun vefasını mutlaka göstereceklerdir. Kanalizasyon, kaldırım gibi hizmetler ikinci planda kalacaktır. Ama siz üstten bakarsanız, vatandaşın gönlüne giremezseniz en küçük problem bile sorun halini alır. Bizim için belediyecilikte önemli olan belediyecilikten anlayan, liyakat sahibi ve gönül insanı olmayı başarabilen kişilerle çalışmaktır. Bugüne kadar Ak Parti’de belediyecilik hep böyle olmuştur. Bundan sonra da aynı anlayış sürecektir. Şu anda yerel yönetimler ve teşkilat başkanlığımız yerel seçimlerle ilgili çalışmalarına devam ediyorlar. İllerde, ilçelerde kimsenin haberi olmadan vatandaşla görüşülüyor, anketler yapılıyor. Bunun sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız bir karar verecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız belediye başkanlarını yakından tanıyor” diye konuştu.

“Hem liyakat hem de vatandaşın desteği önemli”
İlimizdeki mevcut belediye başkanlarından yüzde 20-30’unun değişeceğini düşündüğünü söyleyen Milletvekili Yurdunuseven, “Bizim de kendimize göre bu konuda tespitlerimiz, aldığımız notlar var. Bunları genel merkezimizle paylaşıyoruz. Objektif olarak vatandaşların bizlere ilettikleri neticesinde bakılıyor. Bunların sonucunda yüzde 20-30 oranında değişiklik yapılacağı kanaatindeyim. Küçük beldelerde ilişkiler çok önemli. Hem liyakat hem de vatandaşın desteği önemlidir. Bunları değerlendirip başarılı şekilde yolumuza devam edeceğiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Düzlüğe çıkacağız

Ekonomide yaşanan sorunların dış kaynaklı ve FETÖ bağlantılı olduğunu söyleyen Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “İl Başkanlığı yaptığım 4 yılık süreç içinde de bu FETÖ mensuplarıyla kıyasıyla mücadele ettik. Bu bugünlük hadise değil. 50 yıldır devletin her kademesine bir organisazyon sonucu olarak girmişler. Temizlenmeye devam ediyor. Bu vatan hainleri ile mücadelemiz sürecek” dedi.

Baro da FETÖ temizliği
Baro Başkanı ve Baro yönetimine de sahip çıkan Yurdunuseven, “Afyon Baro Başkanı Turgay Şahin benim ortağımdı. 17/25 Aralık sonrası baro içine giren FETÖ’cü avukatlarda temizlendi ve yargı önüne çıktı ceza aldılar. Bir kadın avukat ‘Beni Baro yönlendirdi’ şeklinde bir açıklama yapmıştı geçtiğimiz günlerde. Konuyu bizlerde araştırdık. Bu konu Baro veya Başkan Şahin ile ilgili değil. O dönemde Baroda çalışan bir görevliyi kastetmiş.Zaten o kişi de o dönemler Baroda ki görevinden alınmıştı” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Yurdunuseven’e çalışmalarında başarılar diledi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır